Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedaří se zapojit router

Ahoj, zapojuju wifi router a nějak se mi to nedaří.Postupuju podle návodu kabel od poskytovatele zapojím do WAN, propojovací kabel mám zapojený do LAN a na druhém konci do PC napájení má router taky samozřejmě zapojené,ale jakmile dojdu k části návodu kdy se PC připojue k routeru(Připojování k routeru...čekejte prosím) hledá to asi půl minuty a pak to napíše:Připojení selhalo ověřte zda je správně zapojený ethernetovy kabel,resetujte router nebo zkontrolujte napájení no a pořád mě nenapadá proč to nejde vše mám dobře zapojené jak jsem psal výše napajení taky,pora´dte prosím.

Skoro bych řekl, že tam jede defaultně.
Asi záleží na typu krabičky, já ale nevzpomínám, že pokud měl router defaultně 10.0.0.138, že bych nastavoval adresu na PC a až potom se na něj přihlašoval.
Mám pocit , že to vždy zapojím, u PC zruším pevnou a pak se dívám do ipconfig, jakouže adresu jsem dostal a jaká je brána - toť adresa routeru.
Ale uznávám, že to může být u jiných typů jinak a taky že do manuálu se moudří občas podívají. Já se stávám moudrým, až když mi to nejede.

Kdybys napsal jakého máš poskytovatele internetu a opsal typ routeru, tak se třeba někdo, kdo má totéž ozval s radou. Případně by se ozval někdo, kdo má sicflajš a nudí se a koukne do manuálu k routeru... Někdy bývá internetové připojení vázané na MAC síťové karty a to se pak řeší buď požadavkem u poskytovatele na změnu, nebo naklonováním této MAC do routeru. Co o nastavení routeru píšou stránky poskytovatele? Nemá náhodou nějakou nápovědu?

Každopádně případné úspěšné připojení není definitivní krok.
Dále je třeba zakázat nebo řádně zabezpečit WiFi, enablovat ( pokud není ) firewall, projít i jeho nastavení, nastavit účet/účty, hesla, a vše zazálohovat. Toť minimum.
Jmenuji standartní věci ve standartní situaci.