Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS si nepamatuje z ceho ma bootovat

Zdravim,

mozna je to nejaka blbost, ale kupoval se novy pocitac:
AMD Sempron2500 BOX,GIGABYTE K8VM800M K8M800,S754,VGA,AGP,SB,SATA,LAN,mATX,HDD SATA 80 GB/7200/8MB WD. Nainstaloval jsem W-XPP-SP2, vse nabihalo ok. Pak jsem tam dal stary disk s daty ze stareho pc, na kterem jsou W98 a W2000, na jednu ksandu (IDE0) spolu s DVD. V BIOSu ulozim nastavenou boot priority na tom SATA disku, XP nabootuji. Pri dalsim spusteni pocitace vsak nabizi bootovat W98, nebo W2000...? Musim znovu do setupu, nastavit boot priority a najedou xp v poradku. Co delam blbe?
Diky, M.

Diky moc za rady, on je malinko problem, ze pc je v drzeni jedne damy, a tuto nesnaz bude opravovat ona podle "mych" pokynu na dalku, takze vyndani/vymenu batreky mi prijde asi jako nejjednodussi moznost na pochopeni...
M.