Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde spustit pc

Dobrý den,
mám problém se starsi pc (Intel pentium III 1gzh)
V tom pc jsou tri ramky (128,128,512 SD-RAM). Protože ten pc použije jen 386mb, tak jsem si tu 512 půjčil do jiného pc. V tom pc nejela (pípalo to dokola). Tak jsem ji dal zpátky, a ten pc nejede (jede, nepípne větráky hučí ale nic, ani monitor). Vypadá to, jako by nešel signál do monitoru. To samé i po vyndání té 512mb ramky. Ten druhý pc jede, z něho teď píšu.
Prosím, co by to mohlo být? Je to důležité!

klasický postup, pracovať s čim menším počtom neznámych faktorov.
Odpojiť zo siete, resetovať BIOS, odpojiť všetko. Ak doska má integrovanú grafiku, nevkladať graficku kartu do AGP. Vložiť len jeden RAM modul do slotu 0. Zapnúť.
Ak nič, vypnúť, ten istý RAM modul vož do slotu 1, ... vypnúť, ten istý RAM modul do slotu 2,... nič ? znovu resetovať BIOS a vložiť iný RAM modul do slotu 0.....
A postupne vyskúšať všetky moduly RAM a všetky sloty RAM. Alebo to nabehne alebo nie. A potom je to definitívny stav. Prípadne daj to otestovať ešte niekomu pred vyhodením.