Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nelze zapnout

Ahoj
Mam 2-3 týdny starý pc a dnes v noci vypadl proud a od tý doby mi nejde zapnout pc.
Sestava: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
Corsair Power Supply VX550 550W
2x2GB DDR II 800Mhz
MSI K9A2 CF-F
Sapphire ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5
WD AV-GP 3.5" 500GB WD5000AVVS
nevite čim to je? všechno šlo předtim normálně.

Pokud tomu trosku rozumis a nemas to zaplombovane ten case tak odpoj zdroj a propoj na konektoru co davas do desky signalovy drat s kostrou (vetsinou byva ten drat zeleny nebo modry), zapni zdroj a mel by se ti tocit vetracek, potom vem multimetr a promer veskera napeti jestli jsou ok.

vetsinou byva ten drat zeleny nebo modry

No bacha aby nezkratoval třeba nějakou větev, která teče do desky pořád. Radši to upřesním - je to vzhledem k ostatním tenký drát, zelené nebo fialové barvy a ten ať zkratuje se zemí. Možná, že je to přežitek z doby starých AT zdrojů, ale ať tam radši taky dá nějakou zátěž *** (stačí třeba nějaký vyřazený disk nebo třeba i ten ventilátor). Tady je obrázek:

[ATX_20Pin.jpg]
Zkratovat Power Supply On s jakoukoli Ground.

PS: Já mám za zdroji tenkej modrej, zelenej, hnědej a šedej :-), takže bych se řídil radši tím obrázkem, než barvou.
*** Jednou jsem testoval nějaký noname zdroj, bez zátěže fungoval, vypnul jsem ho, připojil jsem disk, zapnul a uvnitř okamžitě explodovaly 3 kondenzátory, kouř, smrad a bylo po zdroji i po disku, zdroj jsem poté rituálně zlikvidoval (rozkopal).

Pokud to bylo v důsledku výpadku proudu, tak se dá předpokládat, že se pokazil zdroj, a to proto, že pro výpadky proudu (a opětné nabíhání) jsou typické série krátkodobých výpadků a opětného naběhnutí napětí, což spínané zdroje nesnášejí. Je to trest boží na ty mouly, co neodpojují zdroj od napětí, neboť tím, kromě jiného, zajišťují, aby si každou takovou poruchu rozvodné sítě zdroj náležitě vychutnal.
Určitou nadějí je to, že občas přitom pouze odejde pojistka uvnitř zdroje, což by zručnější amatér měl být schopen spravit (nezkušeného ale nechť chrání ruka páně do toho lézt!). V tomto případě bych se o to pokusil.