Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nahrát video z ČT pomocí VLC playeru (díl poslední)

Takže napíšu znovu postup na nahrání videa z ČT pomocí VLC. VLC opět s novou verzí krapet upravilo zavedený postup. Což uživatel neodhadne a jde na to špatně. VLC netřeba nic zazlívat, primárně je nastaven na něco jiného, než na tahání Uvolněte se, prosím.
----
Postup, který zde popíšu, je dělaný stylem: uvidím na stránce a chci rovnou nahrát. Jinak to jde i přes VLC playlist apod.
------
Najdeme si v prohlížeči na stránce ČT video co chceme, klikneme na kvalitu a spustíme. Klikneme pravou myší do videa/ vlastnosti a okopírujeme adresu.
2408-1-jpg
-----
Otevřeme VLC, vybereme Média/ uložit
2409-2-png
-----
Vybereme záložku Síť, vložíme okopírovanou adresu a klikneme na Konvertovat/uložit
2410-3-jpg
-----
V dalším okně zadáme umístění ukládaného videa (z ČT je přípona asf), jestli chceme nahrávané video i přehrávat (display the output) a vybíráme profil zdrojového videa (šablonka s údaji o kontejneru a streamech audia a videa). Normálně by se vybrala šablona ASF (WMV+WMA), ty šablony nejsou na to vhodné, takže si vytvoříme novou šablonu kliknutím na zakroužkovanou ikonu.
2411-4-png
-----
Šablonu si vhodně pojmenujeme (třeba Nahraj z ČT) a encapsulation vybereme ASF/WMV - je to výběr kontejneru, čili i způsob ukládání dat.
2412-5-jpg
-----
Na další záložce Video zaškrtneme položky Video a Keep original video track a vybereme kodek WMV2
2413-6-jpg
-----
Na další záložce Audio zaškrtneme položky Audio a Keep original audio track a vybereme kodek WMA2
2414-7-jpg
-----
Hotovo, šablonu uložíme a z okna naší šablonu vybereme a dáme nahrávat.
2415-8-jpg
-------
Tu šablonu odteď můžete používat vždy, netřeba ji znovu nastavovat. Důvodem pro mrvení videa (kostičky, slité barvy), je že v přednastavených šablonách je odškrtnuto "Keep original audio track", takže VLC se snaží obraz a zvuk uzpůsobovat a nedaří se mu. Tímhle nastavením VLC řekneme: nehrabej na to a ukládej to jak to je.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny