Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpečení netu - povolení pouze některých stránek

Dítě se mi dostává do celkem zajímavého období a se sousedkou (stejně stará) šmejděj na netu. Buhví kde.... V neděli se soused dozvěděl, když našel v PC anatomický obrázek sličné děvy v několika pozách včetně detailního vyobrazení rodidel, od synátora (<10), že ten obrázek pána jak strká hlavu té babě do pipky je lepší. Tak jsme začali lehce sinat oba.
Otázka tedy zní: jak zabezpečit net - ideální varianta, jak povolit dvě tři stránky a jinak nic. 1.PC je přes USB ADSL modem, druhé přes ADSL Router. Obě jsou na XP+SP2. Nikdy jsem to nedělal. Zkuste prosím poradit. Který nástroj či program atd....
Díky

loading...

Blokovat net nechci ani já, ani soused. To by bylo to nejjednodužší. Je pravda, že asi na netu nic užitečnýho nerobí, ale budiž. SOusedovo děcka dostaly net k ježuchovi, tož by bylo blbý jim ho za dva metry krouhnout. Navíc, to druhý sousedovo děcko je přece jen o něco starší a dospisuje si s nějakýma spolužákama a bratrancama. Ostatně, to naše taky. Hledám spíš řešení než nějaké striktní opatření

v MSIE bych snad začal povolením Poradce hodnocení obsahu... ale moc bych tomu nedůvěřoval.

Výhledově to ale asi neukočíruješ jinak než buď vypnutím netu bez dozoru nebo si budeš muset (:beer: s sebou :-D) sednout opodál a občas mrknout, "jak to probíhá..."

na druhej strane ja osobne nevidim nic zleho na anatomicky strankach pokial sa nevymykaju z bezneho priemeru resp tajit erotiku (nie porno) pred detmi sa mi zda scestne. aj ked ako si spomenul tie co navstivil zrovna tvoj syn sa mi moc koser nezdali;o).

Právě mi došel PCWorld 3/2006 a našel jsem tam toto:

NAOMI www.radiance.m6.net

Nástroj pro filtrování nevhodného obsahu na webových stránkách. Program najde využítí především u rodičů, kteří svým ratolestím chtějí zabránit prohlížení různých porno stránek, webů o drogách a dalších nežádoucích obsahů. Automaticky hlídá obsah stránek dle zadaných kritérií a zabraňuje jejich případnému zobrazení. Umožňuje rovněž blokování P2P klientů.