Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reproduktory: jejich zapojení

Zdravím.Mám problém s těmito reproduktory:XcomP repro W-38 HT, black, wood, 5+1, 25W+5x5W RMS, DO
Nevím si rady jak je zapojit ,zní to hloupě pač vím jak se zapojují reproduktory ale s tímto jsem se ještě nesetkal.Abych Vám přiblížil můj problém jsou to tyto reproduktory http://rcomputer.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=2 04940
a teď k schématu zapojení na zadu subáče:
-------5.1 AMP---------
CEN o
SL o o SR
FL o o FR

AUX/IN
o o
CEN o o SW
SL o o SR
FL o o FR

V balení byly 3 Cinč kabely tak jsem dokoupil 3 kabely které mají na jedné straně 2 Cinč výstupy a na druhé 1 3.5mm jack .Toď asi vše , za každý nápad budu rád.Děkuji předem. Jo a abych dodal ještě,hraje mi to když zapojím jeden kabel do Aux/IN a reproduktory do 5.1 AMP ....pak mi zůstane 6 zdířek v AUX/in volných. Ale 5.1 reproduktory by měly být přece vedeny 3 kabely do PC nebo se pletu ? Jinak hrajou všechny reproduktory ale zvuk není ze všech stejný a 1 hraje slabě.

To k tym reproduktorom nedodavaju navod? Tam to zvykne byt nakreslene, a bude tam urcite napisane aj to ze jak sa prepina medzi AUX a dalsimi vstupmi.

Predpokladam ze tie vrchne konektory su vystupy pre bednicky.
AUX je predpokladam len stereo vstup (ak mas nejake len stereo zariadenie) ten k PC teda predpokladam nepouzijes.

PC zapojis do spodnych 6, podla mna tie skratky znamenaju toto:
jack -> 2 cinche = CENter + SubWoofer
jack -> 2 cinche = Side Left + Side Right
jack -> 2 cinche = Front Left + Front Right

Side znamena stranove (mozno si cinan nevedel spomenut jak sa anglicky povie "zadne" :) a Front znamena predne.

P.S. u cinchov (napr. na tom kabli jack-cinch) zvycajne zlty alebo biely je lavy cinch (strcis do Left), cerveny zvycajne pravy (do Right). Alebo je to na nich napisane.

Ty repráky se zapojují do toho 5,1 amp jak už máš vyzkoušený.

Aby hráli všechny repro musel bys 3 páry AUX/In připojit k pc a na reprákách by měl být nějaký přepínač který přepíná vstupy co teď jedou /píšeš aux/ a vstupy SL,SR. Chce to vyzkoušet. Pokud si nepleteš vstup a výstup tak se nic nepokazí,

Diky chlapi přesně tak jsem si to myslel ale mě to tak nehraje já když nemám zapojené AUX/IN pouze tak nic nehraje ...:( a na novud je napojeni pouze pro DVD prehravac a tam je to jak to vy popisujete je to mozna tim ze mam jen integrovanou zv.kratu 7.1 ?

Sice se mi nechce věřit, že to nemáš zakresleno nebo popsáno v návodu, ale dle popisu na zadní stěně je AUX/IN klasický universální stereo linkový vstup L (levý) a R (pravý) a linkový vstup 5.1 pro zapojení třeba DVD nebo zvukové karty z PC, nakonec to tam máš popsané 5.1 DVD/IN.

Takže ostatní repro sestavy zapojíš do 5.1 AMP CEN (centr), SL (zadní levý satelit), SR (zadní pravý satelit), FL (přední levý satelit), FR (přední pravý satelit). Samozřejmě si musíš požadovaný vstup ještě navolit na DO.
A mělo by to normálně šlapat.

P.S. A zapnout power tlačítko do polohy ON (zástrčku zapojit do zásuvky) a knoflík s nápisem volume doprava ]:)

A z čeho to vlastně zkoušíš napájet? Pokud máš doma DVD, zapoj tam to DVD a vsadím se, že to pojede. Pokud to krmíš ze zvukovky, může být problém tady, protože některé ovladače poněkud dělají neplechu a pak to blbne a u těch Win7 bych se tomu nedivil. Nemáš ještě na DO nějaký přepínač prostorových funkcí nebo tak něco, případně na přední straně SW? Zapojení, co jsem ti popsal je určitě správně, tady bych chybu osobně nehledal.

Hmm, nechceš to radši přenechat někomu zkušenějšímu?
Pokud těma zástrčkama myslíš zapojení těch konektorů, tak tam chyba opravdu nebude.
Co to je u tebe deska? Základní deska v PC? Vyzkoušej si nejdříve zapojit do toho SW jiný zdroj signálu 5.1, nejlépe to DVD, pokud má 5.1 linkový výstup. Pokud to pojede, pak se zaměř na nastavení zvukové karty v PC nebo se na to podívej hned, jestli tam nemáš nastaveno klasické stereo, místo 5.1. A neptej se mě, kde se to nastavuje ;-)

Ještě mě napadlo, máš doufám origoš kabely?

Hoď sem radši foto těch kabelů nebo nějaký odkaz, kde jej jejich foto, kterýma to propojuješ, protože trochu mě zaskočila tvoje věta

V balení byly 3 Cinč kabely tak jsem dokoupil 3 kabely které mají na jedné straně 2 Cinč výstupy a na druhé 1 3.5mm jack

Edit:
Pokud máš tento kabel
http://www.audioblog.info/wp-content/uploads/2009/ 01/cinch_jack.jpg
tak jack přijde zapojit u zvukovky do SW/Center a bílý cinch do CEN a červený do SW na SubWoofer, stejně tak dle značení zbývající dva kabely pro ostatní satelity. Ale to předpokládám mezi sebou nijak nepřehazuješ. Předpokládám, že výrobci těch kabelů si nedovolí v zapojení přehodit výstup pro Centr se SW ]:)

Takže to zrekapitulujme a řekněme si znovu, kam co zapojit.

Do vrchních 5 cinchů zapojíš ostatní repráky, to jsou zesílené výkonové výstupy.

Do spodních 6 cinchů zapojíš kabely z počítače (3,5mm jack -> 2x chinch). Ty dva cinche AUX/IN necháš volný.

Jak to teď hraje? Co hraje, co nehraje? Má zvukovka nějaký test zvuku?

pač vím jak se zapojují reproduktory ale s tímto jsem se ještě nesetkal

manuál ga-m52l-s3, strana 19

__________________________________________________ ________________________________

g- Center/Subwoofer Speaker Out Jack (Orange)
Use this audio jack to connect center/subwoofer speakers in a 5.1/7.1-channel audio configuration.

h- Rear Speaker Out Jack (Black)
Use this audio jack to connect rear speakers in a 4/5.1/7.1-channel audio configuration.

i- Side Speaker Out Jack (Gray)
Use this audio jack to connect side speakers in a 7.1-channel audio configuration.

j- Line In Jack (Blue)
The default line in jack. Use this audio jack for line in devices such as an optical drive, walkman, etc.

k -Line Out Jack (Green)
The default line out jack. Use this audio jack for a headphone or 2-channel speaker. This jack can
be used to connect front speakers in a 4/5.1/7.1-channel audio configuration.

l- Mic In Jack (Pink)
The default Mic in jack. Microphones must be connected to this jack.
__________________________________________________ ________________________________

klasický prístup, pač vím jak se zapojují reproduktory manuály nečtu

A tie reproduktory maju prepinac vstupov
http://rcomputer.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=2 04940

Ovládání: hlasitost +/-, basy +/-, mute, přepínač vstupů

tak si to prepni z Aux na 5.1 a newdristaj ze tam neni prepinac. Ked to nezvladnes tak to prenechaj radsej niekomu kto uz niekedy videl prepinac, a poziadaj ho nech to prepne.
P.S. prepinacom sa moze rozumiet aj zmacknutie niecoho na dialkovom ovladani, apod. vid NAVOD.

No to zas nechapes nieco samozrejme. Vyhladavanie v poradni si pouzil ze?

Ked je nieco v PC ulozene ako stereo (2 kanaly) tak to aj hraje ako stereo. Ked chces aby si zvuovka tie dalsie kanaly vymyslela tak si to (stereo upmix apod) zapni v ovladacoch zvukovky na PC (ikonka vpravo dole). Ovladace zvukovky si dufam nainstaloval.

Nevíš o některém který to teda umí ? tak pokud vím co sme se dívávali na filmy u kámošu přes WMP a pouštěli to na 5.1 tak to dělalo pěkný prostorový zvuk ale u mě nic pač to jde jen z těch 2 předních.Zkoušel jsem se dívat i do nastavení WMP ale nemůžu tam taky nic najít.

Clovece ked mas nejake .avi v ktorom su len 2 zvukove kanaly, tak budu hrat 2 reproduktory a ziaden zazracny organizmus z toho neurobi "krasny prostorovy zvuk". Az si budes pustat film v ktorom je ulozeny 5.1 zvuk (napr. original DVD alebo avi ktore bolo urobene s 5.1 zvukom) tak potom budes mat krasny prostorovy zvuk.

To co chces je hovadina ktora pusti zvuk prednych repro aj do zadnych, co s krasnym prostorovym zvukom nema absolutne nic spolocne a z 2 kanalov v .avi alebo na hudobnom CD nikdy v zivote ziaden PC ani mimozemstania neurobia krasny prostorovy zvuk.

Ked nevies co si mas zapnut v realteku tak si doprcic pozri k tej zvukovke NAVOD. Alebo si daj do www.google.com slova realtek stereo upmix, alebo aspon opis co tam mas za nastavenia alebo urob screenshot a daj to sem alebo kurnik trochu iniciativy do toho daj. Uz som uplne alergicky na to "ja nevieeeem, pomooc" jak 1rocne deti dookola najhorsie ze este aj vo firme a clovek ma s nimi spolupracovat, uz ma dnes totalne vytocili, ach jo.

Já se ti omlouvám ale pro mě to taky není zrovna nejjednodušší když neumím anglicky a každé slovo si musím překládat a nebyl jsem veden k těmto věcem a učím se je .Ještě jednou promiň a dík za radu já už to nějak zvládnu.

Ja viem ja som skor nasraty na kolegov to su akoze vyskoleni inzinieri s univerzitou a furt len cosi v zmysle "ja nevieeeem, pomooc" tak uz som na take alergicky :-)
Nemas tam nastavenie ktore by malo v nazve slovo upmix? Mas tam nejaky "Realtek manager"? (ikonka vpravo dole?) Ak nie tak skusit nainstalit ovladac zvukovky. Najlepsie napisat sem ze jaku mas zakl.dosku (ked nevies tak programom everest home to zistis) nech ti da niekto link na ovladace od vyrobcu zakl.dosky (ak nevies kde mas tahat ovladace k doske/zvukovke).

todle vsechno zas ovladat to se musi nechat :) ga-m52l-s3 uz jsem ji tady ras zminoval..ikonu dole od realteku mam jsou tam 4 kategorie Digital Output : tam se nastavuje hlasitost a prostredi dale Mikrofon: .... Reproduktory:Jejich zapojeni ,rozmisteni,pridavani a odebirani apod a pak Digital input:tam je vlastni digitalni zvukovy vstup

stahuju... nn tam jsou jen prostorove korekce apod zadne jinci rozsireni a nastaveni co hledame tam neni .já si myslim ze je to dane automaticky ze proste na ty kvalitni DVD filmy to proste musi tak fungovat ale ze to nejde ani u kvalitnich pisnicek nebo treba reklamnich a propagacnich videii firem znacek apod to me mrzi ale tak zjistil jsem ze zdirky muzu nastavit vsechny na PŘEDEK a tím mě hrajou všechny reproduktory až na Střeďák ten nemůže protože je zapojen spolu se Subwoofrem.Ale to už je detail

Předky + střed stejně hlasitě zadky : už hrajou ale jsou trošku pozadu s hlasitostí ale to je tak už asi dané protože mají na starosti tu akustiku a nemají být tak výrazné jak ostatní.Je tam zaškrtnuté to PROSTŘEDÍ