Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký herní notebook?

Ahoj,
měl bych jeden dotaz pro mého syna. Chtěl by si koupit nový noteboock a hlavně pro hraní her.Už má jeden nový e-machines E 510 a má v sobě Visty , bohužel nám to hodně her buď vůbec nenainstaluje , nebo nainstaluje ,ale pak se to nedá hrát, trhá se to a obraz je prostě nekvalitní. Nebere to ani novější hry pro XP a ani obyčejné CD a DVD hry pro děti. Bylo nám řečeno,že je to noteboock pouze pracovní a né na hry, tak se tímto ptám, jaký mi doporučíte noteboock , aby opravdu pobral hry a dalo se na něm bezproblémů hrát? Moc děkuji za každou radu Láďa.

Změna předmětu, původně: Noteboock
Změna kategorie, původně: Operační systémy (host)

e-machines E 510 a má v sobě Visty , bohužel nám to hodně her buď vůbec nenainstaluje , nebo nainstaluje ,ale pak se to nedá hrát, trhá se to a obraz je prostě nekvalitní. Nebere to ani novější hry pro XP a ani obyčejné CD a DVD hry pro děti.

když si kupuješ jednojádrovej NTB na hraní her tak čemu se divíš?!?! ::)
hrát se na něm sice dá ale na nízký rozlišení a detaily, navíc hry staré 5 a víc let..

navíc ještě tam máš vistu home basic že?
tý sem se naštěstí po pár měsících zbavil, musel sem jí až 2x měsíčně reistalovat..

Zapomeň na NB, když už jeden máš na práci. Prodej PC a kup si nové,
do 15 000 pořídíš dobrou mašinu. Pokud bys trval na dělu do 25 000, přečti si:

http://www.zive.cz/clanky/test-sesti-hernich-pocit acovych-sestav/sc-3-a-149956/default.aspx

V testu vyhrála sestava Barbone, ovšem má mATX desku, málo slotů, což nemusí vadit.
Prakticky stejný čistě herní výkon má X-COMputers, od dodavatele je přetaktované CPU,
grafika je taky přetaktovaná s upraveným firmware od ASUSu.
Nejvyváženější je Alfa sestava, jako jediná má eSATA vpředu, dostala palec.

No, "dělo" za 25k IMHO nepořídíš ;-)

Tedy ne takové, aby se na něm dalo hrát současné hiendové hry bez kompromisů (a nebylo to v papundeklové krabici s 800W EC zdrojem). Je potřeba přitlačit, tak patnáctku... Ano, někomu to připadne jako vyhozené peníze; někomu, kdo na to má a chce hrát na max, ne.

Hlavní problém levných notebooků je že nemají vlastní grafickou kartu. Na té co je v tom E510 se moc hrát nedá, je jen integrovaná a poměrně mizerné kvality. Ovšem taky se vyskytují neintegrované grafické karty, jejichž výkon stojí za velké kulové /Geforce G103M třeba/. Je potřeba se v tom trošku orientovat.

Notebook na hry je drahý koníček a hodně vyhozených peněz (z mého pohledu), pokud by chtěl syn hrát nové hry bude notebook muset za dva roky vyměnit protože hry jsou stále náročnější a náročnější. Pokud jste ochotní to akceptovat podívejte se po odkazech co sem dali kolegové.

Co se týče ceny, rozšiřitelnosti /až přestane na hry stačit/ a ceny oprav je jednoznačně stolní pc lepší a levnější volbou.