Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký herní notebook?

Ahoj,
měl bych jeden dotaz pro mého syna. Chtěl by si koupit nový noteboock a hlavně pro hraní her.Už má jeden nový e-machines E 510 a má v sobě Visty , bohužel nám to hodně her buď vůbec nenainstaluje , nebo nainstaluje ,ale pak se to nedá hrát, trhá se to a obraz je prostě nekvalitní. Nebere to ani novější hry pro XP a ani obyčejné CD a DVD hry pro děti. Bylo nám řečeno,že je to noteboock pouze pracovní a né na hry, tak se tímto ptám, jaký mi doporučíte noteboock , aby opravdu pobral hry a dalo se na něm bezproblémů hrát? Moc děkuji za každou radu Láďa.

Změna předmětu, původně: Noteboock
Změna kategorie, původně: Operační systémy (host)

Zapomeň na NB, když už jeden máš na práci. Prodej PC a kup si nové,
do 15 000 pořídíš dobrou mašinu. Pokud bys trval na dělu do 25 000, přečti si:

http://www.zive.cz/clanky/test-sesti-hernich-pocit acovych-sestav/sc-3-a-149956/default.aspx

V testu vyhrála sestava Barbone, ovšem má mATX desku, málo slotů, což nemusí vadit.
Prakticky stejný čistě herní výkon má X-COMputers, od dodavatele je přetaktované CPU,
grafika je taky přetaktovaná s upraveným firmware od ASUSu.
Nejvyváženější je Alfa sestava, jako jediná má eSATA vpředu, dostala palec.

No, "dělo" za 25k IMHO nepořídíš ;-)

Tedy ne takové, aby se na něm dalo hrát současné hiendové hry bez kompromisů (a nebylo to v papundeklové krabici s 800W EC zdrojem). Je potřeba přitlačit, tak patnáctku... Ano, někomu to připadne jako vyhozené peníze; někomu, kdo na to má a chce hrát na max, ne.

Hlavní problém levných notebooků je že nemají vlastní grafickou kartu. Na té co je v tom E510 se moc hrát nedá, je jen integrovaná a poměrně mizerné kvality. Ovšem taky se vyskytují neintegrované grafické karty, jejichž výkon stojí za velké kulové /Geforce G103M třeba/. Je potřeba se v tom trošku orientovat.

Notebook na hry je drahý koníček a hodně vyhozených peněz (z mého pohledu), pokud by chtěl syn hrát nové hry bude notebook muset za dva roky vyměnit protože hry jsou stále náročnější a náročnější. Pokud jste ochotní to akceptovat podívejte se po odkazech co sem dali kolegové.

Co se týče ceny, rozšiřitelnosti /až přestane na hry stačit/ a ceny oprav je jednoznačně stolní pc lepší a levnější volbou.