Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ukládat stahované soubory na plochu?

Dobrý den...potřebovala bych vysvetlit cestu uloženi stahovaných souboru na plochu.Nyni se mi to uklada do stažených souboru a ja bych chtela rovnou na plochu.Prosiím o radu...prosim...dekuji mnohokrat...

Změna předmětu, původně: Ukladani (host)

Ukládání na plochu je klasická chyba, spíš nedostatek. Je to sice jednoduché, ale za chvíli je plocha plná a nikdo neví co je co a k čemu.
Ideální stav je ten když systém (WinXp, vista, W7) je na disku C: a fotky, filmy, písničky, stažené instalace programů na disku D: .

Nevím jak je to u tebe, třeba máš jen disk C: ale i tak je lepší třeba dokumentech(i ty jdou umístit na disk D:) vytvořit novou složku, na ploše vytvořit zástupce a soubory stahovat tam.

K tvému problému: Jaký máš prohlížeč internetu? Mozilu Firefox, Internet Explorer nebo jiný?

tak a starej blbec dostal po právu od Hosta přes držku
radím tady stahovat soubory na systémový disk, a to, že dělám naprostou kravinu, se dovím,až právě od něj - Hoste díky.:-):beer::beer::beer:
A pro tazatelku-žádný dokumenty, ale vytvořit tu složku "stažené soubory" na disku D.
Jestli máš jenom jeden disk, tak potom platí moje předcházející rada.
sorry

Ahoj, v tom pitomým Windows 11, v prohlížeči Mozilla Firefox v Nástrojích nabídka Možnosti vůbec není, ani Hlavní-musí se jít přes Nástroje>Nastavení, pak se člověk teprve dostane do Souborů a Stahování. Tam ale vůbec složka Plocha NENÍ, nenabízí to. Jsou tam Stažené, Dokumenty, Obrázky, Hudba, Videa. Dá se nějak složka Plocha vytvořit a jak ? Mně ukládání stahovaných souborů na Plochu absolutně vyhovuje, nemám problém s místem na Ploše, poradíte někdo postup, jak to udělat, aby se mi stahované soubory automaticky uložily na Plochu ? Po instalaci z W10 na W11 se to všechno dost změnilo k uživatelsky horšímu. Díky moc

Ty se vůbec neorientuješ v systému?
Položku "Procházet" tam nevidíš?
Umíš se pak proklikat k položce Plocha?

[96314-plocha-jpg]
Pokud se nechceš ptát, tak políčko odškrtni (zruš).

jak už bylo uvedeno výš, ukládání přímo na plochu je dost blbý nápad. z některých souborů se antivir může pominout a bude pak trvale otravovat.
radši to ukládám do nějakého adresáře (třeba D:\_net) a přes správce souborů vidím, jestli to stažené odpovídá tomu co jsem chtěl a není to nějaký fake nebo malware.
na plochu si můžu dát leda zástupce toho adresáře.