Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nemohu se připojit na nezaheslovanou Wifi souseda

Zdravím,

odedneška se nemohu připojit na nezaheslovanou Wifi souseda (tedy připojím se, ale ne k internetu), píše to "Omezené nebo žádné připojení". To bych chápal, ALE na druhém PC to jde vše OK. Mohl mě nějak zablokovat přístup? Nemohl jsem něco změnit v nastavení..?

Předem děkuji!

Změna předmětu, původně: WIFI (host) (karel)
lock (karel)

Pochazim z dediny a sadari, kteri meli sad neoploceny, vicemene pocitali s tim, ze se jim neco ztrati. My jsme chodili krast ovoce, dnes se fetuje a chlasta. Takze pripojeni na nezabezpecenou wifi beru jako mensi zlo, navic nikdo z nas nevi, jestli o tom treba soused vi nebo nevi.

Když jí má nezaheslovanou, tak mu to asi nevadí. :D

Z tohoto lze usoudit, že o tom onen nešťastný soused nevěděl... Máš v mnohém pravdu, ale na druhou stranu - ať někdo krade to či ono, pořád krade. Co se krádeže týká, pojmy jako menší nebo větší zlo mi přijdou irelevantní.

tak u nas na vesnici napriklad ovoce kradl kazdy a z nikoho neni zlodej.

Pokud bylo mezi sousedy domluveno, ze se to brat muze, pak neni. V opacnem pripade se tomu rika "pych"

Pych je nyni pravnicky termin pro mensi polni, lesni a p. kradez, bylo puvodne jen zpupne poruseni cizi drzby, zvlaste pri lovech, napr. svevolna jizda n. chuze pres cizi pole, cizim lesem, a ponevadz to bylo spojeno s poskozenim majetku, napr. poslapanim obili, travy, bylo to preneseno casem na mensi skodu zpusobenou kradezi a na svevolne ublizeni na tele.

Takze krade kdo? Zlodej... (at to obalis do jakekoliv pentlicky) Kdyby jsi byl v Afganistanu, tak ti za tuto "nezlodejinu" minimalne zprerazi ruce (nebudes-li ukamenovan). Tam si zlodeju nevazi.

Soudy sem neplet - ty jednaji dle prava, nikoliv spravedlnosti. Az dospejes, poznas.

Ale no tak... Nikdo ti prece nic nevycita - ja jako decko taky chodil s kamosama sousedovi do sadu na jabka. Soused "na oko" zuril, ale moc mu to nevadilo. Jina vec by byla, kdyby prisel sokolik s nusi a oskubal mu pulku urody. Konektovat se k sousedovi a trvale mu zuzlat lajnu pokladam za zhovadile a sproste.

Ale na 99% vime. Pokud by to mel se sousedem domluvene, pta se, proc to najednou nejde a jak nastavit zarizeni, aby to slo. Navic pripojka pro bezne koncove uzivatele zakazuje poskytnout pripojeni dalsim osobam bez souhlasu poskytovatele, takze by se porusovanim podminek (sousedem) nechlubil.

PS: tady je potvrzeni o sousedove nevedomosti, tudiz nelegalnosti...

Mohl mě nějak zablokovat přístup?

Krato, nikdy ti nebylo ja nevim 10-15 let(mysilm, ze mu vic nebude)? Nikdy´s neukradl jabko, hrusku nebo tresne? Ja myslim, ze kazdy normalni clovek i v tom veku jasne vidi rozdil mezi vykradenim bytu a ukradenim jablek v sadu. To ze to tady michate dohromady je smutny. Naposledy sem k tomu neco pisu, nema to smysl. My nevime, jestli on krade a pokud krade, je to jen jeho vec.

Ať už je tvůj vztah se sousedem jakýkoli, připojovat se na nezabezpečenou WiFi někteří blbci nepovažují za moudré.
Ale moudřejší ustoupí : navrhuji tedy, abys na svých počítačích vysdílel všechny disky s povolením zápisu. Pak musíš chvilku počkat, než ti tam nějaké hezké děvče nakopíruje báseň. H.