Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router...

Ahoj, psal se si na jednom nejmenovanym forku, o mám problému (viz. níže) a na dvě nejspodnější otázky se mi už nedostalo odpovědi... tak jestli bych mohl poprosit vás?

v současné době mám doma jeden stolní počítač.
počítač mám k internetu připojen normálně kabelem, který následně vede k modemu (*1*) a od modemu za okno k anténě (*2*).

*1* http://img229.imageshack.us/img229/9312/0308200915 1.jpg
*2* http://img170.imageshack.us/img170/6442/0308200915 9.jpg

uvažuji o koupi notebooku a chtěl bych se zeptat jestli by to šlo nějak udělat, aby stolní PC zůstal normalně připojen tak jak je a notebook bych měl v bytě připojen normalně přes WIFI?
.................................................. .................
Staci koupit wifi ap a propojit ho do kabelem do volnyho lan portu.
.................................................. .................
zkoušel sem googlovat a najít tak to WIFI AP, ale nenašel sem nic co by vypadalo tak že by to šlo připojit na můj modem. možná si budete myslet že sem pit*mec, ale v tomhle se zrovna neorintuju. mohli by ste mi sem prosím hodit nějaký odkaz přímo na ten výrobek WIFI AP, abych zhruba věděl o co jde?...
.................................................. .................
To co nazyvate modem je taky wifi ap http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3403 9.
.................................................. .................
ha takže jestli tomu konečně dobře rozumim tak ja si koupim ještě jeden ten "modem" co mám doma a propojim ho kabel do toho volneho portu LAN a ten novej co k tomu připojim bude mit na sobě antenu a vysílat WIFI signál?
.................................................. .................
přesně tak
.................................................. .................
ještě mě tak napadlo jakej ten wifi signál mám dosah od toho modemu? a ještě bych se chtěl zeptat když tedy teď budu doma využívat internet z dvou PC (přes kabel z deskopu a přes wifi z nota), nezpomalí se mi nějak ten internet?

Specifikace výrobce:
Access point OvisLink WL-5460AP 802.11g
Přístupový bod obsahuje dva LAN porty pro připojení k routeru nebo místní síti.

čili přímo kabelem připojíš přímo dva pc, pro připojení přes wifi potřebuješ druhou stejnou krabičku, která ti bude dělat bridge připojení pro notebook. dosáhneš tím za 921kč připojení jediného dalšího pc, což není velká výhra.

pokud chceš mít rezervu pro návštěvy / síťový "nas" disk / síťovou tiskárnu, poohlížel bych se spíš po wifi routeru. pokud se nerušíš se sousedy tak i ve třídě 802.11n: režim ap, jeden lan výstup z tvého WL-5460AP do wan vstupu nového routeru, a všechny tvé pc připojeny jen do lan/wifi tohoto routeru ať se vidí.

jen hlupák bude nazývat APčko "modem", a to i poté, co mu napíšou, že to modem není.

Být tebou, tak si nejprve zjisti, v jakém režimu to tvoje AP běží, zda je ve WISP nebo bridge. A pokud je v bridge, tak kolik máš přiděleno IP adres. Aby sis nekoupil další AP a nezjistil, že ti je k ničemu, protože v takovém případě bude potřeba router.

P.S.: Dokud nezačneš produkovat více, než reakci na světlo, nečekej, že se tvými "problémy" bude někdo zabývat.

ok, pak se ti hluboce omlouvám.

Máš dvě možnosti:

- koupit rovnou router s tím, že v nejhorším případě budeš ít dva routery za sebou
- pokusit se zjistit, v jakém režimu běží to tvoje APčko:

To se dělá nejjednodušeji takto:

1. spustíš cmd.exe
2. do něj napíšeš ipconfig a odenteruješ
3. projdeš celý výstup a tam, kde bude vyplněna adresa výchozí brány, si tyto IP adresy opíšeš (měla by být jen jedna, ale raději to píšu v množném čísle)
4. nyní spustíš prohlížeč internetu a adresu zadáš ve formě ipadresa (tedy dosadíš ta čísla přesně tak jak byla vypsána, např. 192.168.2.1)
5. Pokud se objeví dotaz od Airlive (viz obrázek), máš router (a pak stačí koupit AP), pokud nic, nebo něco jiného, pak musíš koupit router

[2465-airlive-png]

td sem doma vyhrabal nejake papiry apisou tam ze to AP ma defaultní IP a běží zdřejmě na brofge, jeste sem nasel malou antenku (ktera by se podle me dala zasroubovat do toho sameho otvoru jako je ted v AP zasroubovany kabel ktery vede do PC a jeste sem naselzdrejme propojovaci kabel mezi dvema AP)

jestli by to šlo nějak udělat, aby stolní PC zůstal normalně připojen tak jak je a notebook bych měl v bytě připojen normalně přes WIFI?

internet přijímáš přes wifi, a chceš zároveň doma přes wifi připojovat notebůů - potřebuješ druhou vysílací krabičku pro tvoje domácí pokrytí.
aby se dalo něco vymyslet, vypiš si nastavení tcp/ip: start - spustit - cmd.exe, zde nakopíruj příkazy:

ipconfig -all > "%tmp%\ip.txt"
notepad "%tmp%\ip.txt"

zkopíruj sem obsah z toho notepadu.

to AP ma defaultní IP a běží zdřejmě na brofge

jedna věc co je v návodu, druhá jaký režim je tam aktuálně nastaven, například bridge. možná půjde něco poznat z toho výpisu.

koupit: spíš bych to viděl na wifi router, co umí i režim wisp-client a má odnímatelný konektor rsma pro anténu.
skutečné zapojení a nastavení záleží na tom, co můžeš z dosavadního ap dostat.

Kup si wifi router třeba:
http://www.xcomputer.cz/tenda-w311r-802-11b-g-n-15 0-mb-s-1x-wan-4x-lan-1x-ext-ant--d143252.htm
Bližší seznámení:
http://www.svethardware.cz/art_doc-E3E8F3F4B3A56D7 EC12576620062348E.html
Zapoj jej do tvého Airlive 5640 místo PC. Takže Ovislin bude propojený s WAN konektorem (modrý konektor - obrázek dole) WiFI routeru ethernetovým kablíkem.
http://www.svethardware.cz/sh/media.nsf/v/97CD324B E116A878C125766200627799/$file/konektory_big.jpg
PC zapoj do LAN WiFi routeru (žlutý konektor označený 1). Zbydou ti ještě 3 pozice pro další zařízení (LAN tiskárna, NAS server, další počítač).
Notebook se připojí bezdrátově.