Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win 7 Pro > přidání PC do domény

Zdravím všechny vážené členy poradny,

Mám problém přidat PC do domény serveru Windows SBS 2008. Počítače, kde je nově instalován Windows 7 Professional nelze přidat do domény neboť po zadání jména a hesla oprávněného admina (pro přidávání stanic do domén) vyhodí toto chybové hlášení :

Při pokusu o připojení k doméně XXXX došlo k následující chybě:

Nezdařil se pokus o rozpoznání názvu DNS řadiče domény, který byl k doméně připojen. Zkontrolujte zda-li je tento klient nakonfigurován k přístupu na server DNS v cílové doméně. Informace o řešení potíží se sítí naleznete v nápovědě systému Windows.

Všichni víme, že v nápovědě windows je kulové a tak se obracím s prosbou o radu na Vás.

Počítač má TCP/IP v4 nastaveno na automatickou DHCP a DNS a přistup do sitě Internet. Jiné stanice kde jsou XP Professional jdou do této domény přidat bez problémů.

Děkuji předem za Vaše rady.
AXIN

U nás používáme linuxový server se Sambou a tady je třeba do registrů přidat následující informaci:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servi ces\LanmanWorkstation\Parameters]
"DomainCompatibilityMode"=dword:00000001
"DNSNameResolutionRequired"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servi ces\Netlogon\Parameters]
"RequireSignOnSeal"=dword:00000000
"RequireStrongKey"=dword:00000000

potom se lze přihlásit do domény bez problémů. Tak to zkus, určitě se tím nic nezkazí a možná to pomůže.

Dával jsem PC s Win7 do domény na Win 2000 server. Provedl jsem změny v registru, doufám že správně a oprávněně. PC do domény nedostanu. Odezva "Operace Join neproběhla úspěšně. Mohlo k tomu dojít z toho důvodu, že existující účet u počítače s názvem XY byl dříve vytvořen pomocí jiné sady pověření. Zadejte jiný název PC, nebo se obraťte na správce, aby odstranil starý účet, který způsobuje konflikt. Chyba je: Přístup byl odepřen". Starý účet odstraním, zadám nové jméno PC, výsledek stejný.