Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč má počítač tak slabý výkon?

Proč mají ty PC tak slabý výkon v porovnání s Playstation 2?
Kdosi tu psal, že cpu v PS2 má výkon přibližně jako Pentium 4 3 GHz. A to je PS2 stará snad 8 let.. Jaké v té době byly počítače? Celeron 600 MHz byl super stroj za těžké peníze..
Tak jak je možné, že na PS2 jedou v pohodě hry jako třeba GTA San andreas (i když ve směšeném rozlišení), ale na PC starém 2-3 roky jede tato hra hůře? Asi to bude jinou architekturou PS2, která je plně optimalizovaná pro hry. Ale proč potom i do PC se neimplementuje, třeba do GK něco, aby to bylo výkonnější..
Se mi nějak nepozdává, jak mohli před 8 lety vyrobit něco, na čem jedou hry lépe než na 3 roky starém PC dejme tomu za 30 tisíc..

Nepisal som "vykon", ale "GFLOPS", co je len jeden ukazatel (ale pre emulaciu je kazdy ukazatel dolezity).
Preco robi intel namiesto slusne navrhnutych CPU nahovno navrhnute topne telesa, to sa asi budes musiet ist opytat do intelu.

P.S. ale nemusis sa citit blbo, celkovy vykon dnesneho PC so slusnou grafikou tromfne celkovy vykon PS2 bez problemov. Ono aj to rozlisenie je hodne dolezite co sa tyka vykonu.

Argumentovat se San Andreas nejde. Byl vyvíjen a optimalizován pro PS2. Předělávka pro PC nedopadla zrovna dobře. Co jsem měl 9600XT (přetakt.), tak si vzpomínám, jak krásně plynule na vysokých detailech mi jel např. Half-Life 2. Když jsem podobně nakonfiguroval San Andreas, tak jsem mohl sledovat pěkně trhaný obraz. Takový Doom3 na stejném rozlišení a high detailech mi jel mnohem plynuleji. No a když porovnáš grafiku Dooma3 a San Andreas (jestli to vůbec jde :))), tak musíš uznat, že pánové s Rockstar Games zrovna v tomhle se moc nevyznamenali. To, že je hra 100x hratelnější než Doom, je zase věc jiná. :-)

jj, Mirek je v tomto ohledu trochu nedovyvinutý :-D, ještě se vzpomínám na flame ohledně frekvence u Intel vs. AMD co jsem s ním vedl. Evidentně nevidí věci komplexně a zaměřuje se vždy na jeden partikulární ukazatel a podle něj soudí.. )

Mirku, neboj, to jednou (možná) přejde.. :-D:beer::>::i: a nebo taky :x: