Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navrhněte mobil

Asi marně scháním pro mě ideální mobil.
Chtěl bych černobílý displej (barevný má jen nevýhody)
Foťák taky nechci
Chci velkou paměť na SMS, přehledný telefonní seznam, intuitivní ovládání, a propracovaný kalendář.

Co by bylo nejvhodnějším pro moje účely?

Anketka: Když výrobci pořád cpou foťáky skoro do všech mobilů kolik "fotek" pořídite za týden? Moji známí foťák nepoužívají v telefonu vůbec.

Barevný displej má nevýhody? Akorát trošku hůře jde vidět informace na něm na slunci nebo za jasného dne, kdy je třeba sníh to jo, ale jinak je barevný displej mnohem přehlednější, hezčí a písmo se na něm mnohem líp čte, už jen proto, že čtu černý text na bílém pozadí narozdíl od černého textu na šedém pozadí.. Jak logické.

Kup si nějaký současný model, nemáš moc nároky tak stačí i to nejlevnější, třebas nějaký Sony Ericsson.
Foťák v mobilu se taky může leckdy hodit, málokdo s sebou všude nosí Olympus. I když fotky z mobilu nejsou úplně ono, tak i tak může mít fotka z mobilu pro člověka takovou hodnotu, že je pro něj cennější snad než mobil samotný, ale už je to extrém samozřejmě.

Mobil s foťákem mám již asi rok a půl, dokud jsem neměl rozhraní mezi PC a mobilem tak jsem toho zas tak moc nefotil, snad jen v počáteční euforii tak 30 snímků za den, pak to kleslo na max. 1 snímek týdně.
Nyní mám u PC infra a fotím celkem dost. Od října 2005 jsem nafotil něco kolem 400-600 fotek

Kdepak "trosku hur", ale "nnohem hur". Nehlede na to, ze barevny displej ma mnohem vetsi spotrebu. Pokud bys to srovnal s nejakym kvalitnim B/W displejem, napr. s 256 odstiny sedi...
Taky nesmis porovnavat displej ze stareho mobilu se soucasnym, ktery ma nekolikanasobne vetsi rozliseni (pocet bodu).
Pak bys zjistil, ze rozdil v kvalite pisma neni zadny, ale ze si to na tom B/W prectes bez cloneni rukou i venku.

Odpověď na anketu: Fotku jsem dosud nepořídil telefonem ani jedinou, páč fotkou se nedá nazvat ani při hodně dobré vůli. Mám Nokii 6820, kdyby tam foťák nebyl, jsem spokojenější. Telefonem se má telefonovat a fotit fotoaparátem. Na focení mám Kodaka DX6490 s 10x zoom.

Ale jo, při dobré vůli se to fotkou nazvat dá, ale záleží taky na tom jaký máš aparát.
Já jsem si třeba nechal udělat pár "fotek" ve fotolabu a nevypadá to zas tak zle, kupodivu je to celkem srovnatelné s kinofilmovým fotoaparátem pořízeným za 999 Kč..

Když překousneš ten barevnej display, tak by ti mohla stačit Nokia 6021, je bez foťáku a tvoje požadavky splní.

Kolik fotek týdně? Jak kdy, občas mě to chytne a fotím hovadiny, v průměru tak do 5 fotek týdně (někdy nic, někdy víc), ale to je dáno tím, co psal Mirek, mám u PC infraport, tak ty fotky stáhnu. Sice to není nutnost, foťák v telefonu, ale když už tam je, tak proč to nepoužít na vyfocení momentek, který by mi jinak navždy unikly? V některých případech je to opravdu k nezaplacení, např vyfocení nehody ještě než dojedou policajti...

Taky jsem v situaci, kdy potřebuji nový mobil, ale myslím si, že teď není doba na jeho nákup. Počkám ještě asi tak dva měsíce a uvidím, jak se rozjede 3G-UMTS s rychlým internetovým přenosem HSDPA. V té době by měl být již v prodeji Samsung Z-560, na který byly na 3G-kongresu v Barceloně vesměs samé pochvalné reakce.

ja bych zkusil sehnat z inzeratu (nějakého solidního majitele) N6310i nic lepšího podle mne není. Mám dvě 6210 (jsou si velmi podobné) dobrá práce s pc a když tam mám lipolku z té 6310i vydrží hrozně dlouho.
Jinak pro zajímavost, až bude Vodafone prodávat tohle http://www.mobilmania.cz/Operatori/AR.asp?ARI=11012 2 tak to bude podle mne trhák. Antitalenti na knoflíky a lidi co už hůře vidí konečně dostanou slušný telefon. Foťák mám v S65 a udělám tak 1 fotku za měsíc, stejně je to k ničemu a musí se to upravit v pc aby to bylo koukatelné.

No vidíš, a pro mě by byl mobil třeba Nokia 6310 s černobílým displejem naprosto nepoužitelný a na nic. Když se chci podívat na nějaké video, jak asi na tom černobílém displeji, chci se podívat nebo někomu ukázat nějakou fotografii, jak asi na tom černobílém displeji? A hry a černobílý displej to taky nejde moc do sebe.
Každopádně i na běžné použití jako třeba SMS a podobně se barvy hodí - je to takové přehlednější a líbivější. Nehledě na to, že za příznivých podmínek i čitelnější.
Hold 65 tisíc barev je 65 tisíc barev.

Ja souhlasim s nazorem, ze kdyz novy mobil, tak UMTS.

Pravda nevyhoda barevneho displeje je vetsi spotreba, ale myslim, ze proste s barevnym displejem a fotakem, ktery nakonec nemusis pouzivat, budou za chvili vsechny mobily, takze na vyber v techto ohledech mit asi nebudes.

Tak, taky jsem nechtěl mobil s foťákem. Několikrát se mi už ale hodil při noční v práci pro pořízení "důkazů" o špatně připravené zakázce. Nejbližší nadřízení jsou schopní hned po ránu chybu napravit a pak argumentovat, že žádná chyba nenastala. Nevadio by mi to, pokud by se pak nezpracovaná zakázka nesváděla na mě. Teď už mají smůlu. 8-)

Výdrž mobilů s barevným displejem a obyč (třeba N6210) je neporovnatelná. U telefonů s barevným displejem bych to odhadoval tak stěží na polovinu. U Siemense CX75 mi baterka vydrží tak 6 dní, ale to na něj nesmím skoro sáhnout... :-D. Pokud s ním telefonuji cca hodinu denně, tak vydrží baterka tak 3 dny... Ta Nokia vydržela dvakrál tolik s LiON baterkou, Siemens má LiPOL, kapacity baterek si už nepamatuju.

Taky bych rad neco takoveho. Protoze mam v jedne kapse digifoto, tu srandicku na mobilu nepotrebuju. Barevnej displej zere zbytecne energii a nic z neho nemam. V druhe kapse mam palmOS, ten by se dal nacpat do mobilu, abych jednu kapsu usetril. Ale u nas jsou jen s klavesnici, nebo nevim? A ja jsem v praci i doma u komplu, takze klavesnici nepotrebuju. A protoze jsem nic, co by mi vyhovovalo nenasel, tak mam v treti kapse ericssona T65. Chybi mi na nem pouze infra :-( kvuli palmu...
Neco, co by se mi libilo, zacali delat Cinani, ale k nam to nevozili. Link na Č/B bez fotáku jsem uz nesehnal, ale vzhledove to vypadalo podobne jako phone
akorat, ze toto je zase zbytecne nabuseny technologii :-( toto tam pisou v sypanym caji:
"PalmOS 5.4 + procesor ARM 9 OMAP + paměť 32 MB SDRAM + T-Flash memory card + ROM Flash - 64 MB + 1,3 mpx fotoaparátem + nahrávání videosekvencí + malý krátkodosahový blesk + vyzvánění MP3 i 40ti hlas polyfon + stereo repro + aplikace pro čtení dokumentů Word/Excel/PDF/PowerPoint + e-mailový klient POP3/SMTP. 93 x 45 x 24 mm na 110 gramů."