Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co u dotazu znamená ta zelená fajfka?

V seznamu poradny ta ZELENÁ FAJFKA znamená CO :-/ .... ten zámek jsem tam pochopil ... už jsem skusil změnit i TÉMA, abych se opět nenachytal, ale ..... nevím :-( . smysl fajfky mi uniká.:-|

[mod]Upraven název z "Blbej dotaz" na "Co u dotazu znamená ta zelená fajfka?" (AZOR)[/mod]

Bral to podle vzoru "my fšichni". Jinak máš pravdu s tou holí. Fajvka je slangový název pro golfovou hůl (železo). Zavedl to Jára Cimrman, jelikož v té době, zejména v mluvě řemeslníků znamenalo "faj" něco křivého, či ohnutého, nebo také pokaženého (záleželo na řemesle). Dodnes třeba kominíci používají tzv. fajtli (taková zakřivená tyčka na řetězu).
Profesor Alois Jazýček z Ústavu jazykové hygieny se však domnívá, že "faj" je zkratka původního výrazu fin & jingle, což ve fonetické podobě zní faj.