Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhla změna písma v XP

Zdravim, mám jeden problem, z niceho nic se mi v XP zmenilo pismo. Vse je tucne a je videt ze i jiny styl pisma, pismo v prohlizeci je tez jine, sikme.. Viz foto..
Zkousel jsem si pohrat i v nastaveni pisma, ale originalni nastaveni jsem nenasel.. Cim to muze byt? Dekuji

Kenobi [85.132.178.xxx], 08.02.2014 15:54

ten postup by nestačil? ty fonty .ttf na disku máš? i jejich záznamy v registrech?

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts]
"Tahoma (TrueType)"="TAHOMA.TTF"
"Tahoma tučné (TrueType)"="tahomabd.TTF"

Stalo se mi teď, že po instalaci jedné hry a její následné odinstalaci, protože hra nefungovala, se mi změnil systémový font na tučný. Tahomu i Tahomu bold jsem fyzicky v adrésáři Windows/FONTS měl. Pátral jsem a zjistil, že v registrech v této větvi ale Tahoma chyběla, byla tam jen Tahoma bold:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts.

Stačilo vytvořit nový/řetězcová hodnota, zadat jako údaj hodnoty: tahoma.TTF a pak přejmenovat na Tahoma (TrueType). Po restartu uz Win XP fungovala s netučnou Tahomou. Snad to někomu pomůže.
Mějte se fajn. Martin.

Pro ty, které postihla "aktualizace od MS" v roce 2015, jsou tady opravy (pokud se někomu nenačte první odkaz):

V tomhle případě se Microsoftu (u některých OS) něco nepovedlo v aktualizaci (viz odkazy).
Většinou se to týkalo chování (písma) webových prohlížečů. Jestli to postihlo i Winamp či jiné, to nevím.

Potvrdzujem, je to presne ona (distribuovana nedavno ptz to bola asi 5ta od vrchu), diky. Nevies nahodou ci s tym skurveny microsoft chce nieco robit? Ta aktualizacia ma nazov "oprava zabezpecenia", co tam u zabezpecenia kurvia do fontov?

keywords pre google: microsoft skurveny dementny
:)