Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chybné sektory-WD-CAVIAR 320GB

Zdravim

Mám problém s mojim HDD Western Digital Caviar IDE 320GB,dnes se mi stal takovej problém s windowsem z ničeho nic tak jsem tu chybu opravil pomocí druhého windowsu a teď když jsem ho projel jestli nemá chybné sektory tak to opravdu našlo.

Na mojim PC mi odešli už dva HDD kvůli chybným sektorům a tento HDD je starý jen 2 měsíce.Mám zdroj CODEGEN 350W.A nevim co s tím sektorem znova na reklamaci se mi to dávat nechce čekal bych hrozně dlouho.:-(

Takže:
1.Šlo by nějak spravit ty sektory aby se to už neopakovalo?
2.Co ty HDD může pořád takhle kazit?

Diky za odpovědi.

Tohle už je 3 vyreklamovanej HDD a dneska se mi stalo něco s Windowsem vyřešil jsem to tak že jsem ten HDD napojil k druhému HDD a spustil ho v tom windowsu na druhém HDD a přez něj opravil chubu a zase šlape.už na 3 HDD jsou špatné sektoruy.

Je možný že se mi to stalo tím že když jsem taktoval a musel jsem PC vypnout na tvrdo?

Samozdřejmě že to nebudu vypínat na tvrdo.Ale nemám radši počkat než se mi ten HDD znova dodělá neboho mám hned po novém roce jit vyreklamovat a nechat prohlidnout PC?

:-DNo tím že jsem párkrát vypnul PC tak že jsem zmačknul tlačitko na vypnuti?Protože nebyla jiná možnost.

já si ještě tipnu názor:
v paměti se ti udržuje struktura dat na disku, a vytváří obsah který bude zapsán.
možná používáš paměti a-data*. levný shit, ale kvůli stabilitě může potřebovat zvednout napájení o 0.1V
místo toho však začneš amatérsky taktovat, což může být zase náročnější na napájení pro udržení správného obsahu dat - první problém.
s taktováním se mění časování na sběrnicích, které nemusí stačit pro spolehlivý zápis dat. lze tomu předejít správnou volbou jen určitých kmitočtů, uzamčením časování sběrnice - podle toho cos popisoval, jsi jen zvyšoval fsb, a pak jsi zatuhlý krám natvrdo vypínal - tipuju bez návratu k normálu a bez kontroly disku (kontrolovat v přetaktovaném stavu by dopadlo ještě hůř).
nakonec ti ještě kolegové psali o potřebě dobrého chlazení, u třetího odejitého disku v tom pc přece není možné, že je všechno v pořádku.

ve svém profilu uvádíš: "RAM 2×256mb+1×512(KINGMAX)" - tato sračkokombinace platí stále? toto přetaktováváš?

Jo to pořád platí.No teďka to nemám už přetaktované všecko mám na default.Takže má jen zvednout u RAMKY místo 2.5V tak na 2.6V?Teď na tom PCten test HITACHI DFT.

- ramky 256mb prodej, nebo je použij na škrábání zamrzlých oken.
- přikup jednu přesně stejnou 512mb (když už blbneš s taktováním, tak je časování kritické).
- když nenajdeš stejnou, prodej ji taky a kup si 1ks nebo 1pár 1gb modulů (kdybys používal firefox, věděl bys že paměti není nikdy dost:)

pokud nemáš přetaktováno, ani nemáš paměti a-data, nemusíš zvedat žádné napětí.

a zvlášť extrémní režim, který vedl k chybám hw a k pádům - přetaktování všeho mimo hranice, přitom paměti se strukturou dat pro zápis jsou každý pes jiná ves (rychlost) - toto mohlo být příčinou vadného zápisu na tvé disky.

zase divný mix, který osel ti kupuje tak nesmyslné kombinace?
- buď si dej jeden jediný 2gb modul, který bude sám se sebou skvěle kompatibilní.
- nebo pár shodných ramek 2x1gb (velikost, organizace, časování).
jiná varianta 4x stejný modul nebývá pro nejrychlejší kmitočet sběrnice vždy podporována.

ale co tu furt předvádíš s ramka, to je zoufalost. přitom právě na nich záleží, jestli ti systém bude fungovat - nebo padat.

(firefox byl jen příklad toho, že v původním 1gb ram mu bývá občas těsno:)

No ja si tam jen přikoupil tu GIGOVKU a přidal jednu 512mb aby to bylo 1GB.Jako do tohohle staryho střepu už ani nemá cenu vrážet peníze.

tak proč v něm nastoluješ nefunkčnost - a pak poškozuješ data na disku?
kombinace ramek předtím i po přikoupení 1gb i po přidání 512mb byly neustále nespárované nesmysly. a takový krám ještě přetaktováváš, abys problémy s nestejným časováním ještě zvýraznil.

Jako do tohohle staryho střepu už ani nemá cenu vrážet peníze.

střep jsi z toho nesmyslným obsazením ram udělal taky ty, nejen zub času.
toto mi někdo nabídnout ke koupi (pro filmy a internet ujde, a budeš si potřebovat přivydělat na novější pc), tak ho nazvu deb..., protože se do toho musí zbytečně investovat ať to není takový paskvil.

sorry, tobě patří do ruky kuličkové počitadlo - gumové ať se nerozbije.
na nějaký čas se tvým dotazům radši vyhnu.

Tím že jsem tam přidal 1GB RAM tak jsem to pokur****?No tak jako jede to s tím když do toho nevrtám uplně bezvadně.

zdroj může disk usmažit, nebo(li) poničit elektroniku, ale vadné sektory nevyrobí. To se spíš ke svým diskům chováš jako prase (promiň) - buď je špatně chladíš, nebo s nimi nenakládáš v rukavičkách.

Takže:

ad1) ne.
ad2) většinou uživatel, který do svého PC během práce kope, přesunuje jej, naklápí, otáčí apod.

Hned pod ním nasává Ventilátor takže tam vzduch v žádném případě nestojí.A od té doby cože je tak 2 měsíce kdy se tam nasadil a byl uplně novej tak se s ním nic nedělalo.A do PC nekopu takovej "vyraplenej debil" nejsem.

Přiznám se PC jsem včerá vypnul asi tak 4 ze zdroje protože se totálně seknul.

No takže teď tam mám vadné sektory DISK je ještě v záruce.Píše mi to 30mb BAD BLOCK takže mám počkat až se to znova po****,nebo jit hned v pondělí nechat přeházet DATA na jinej disk a hned ho jit reklamovat?Jak by jste to udělal vy?

Ja bych sel reklamovat a domluvit se s obchodnikem na vymene za jinou znacku. Zrejme tomu nejak nemusi sedet. I ja kdysi kupoval Seagaty, tam se to take sr*lo - zrejme byla nakopla cela serie.

PS: az se to vyklepe poctvrte, mas pravo na vraceni penez a nakup jineho zbozi u nekoho jineho. Perfektni argument pro obchodnika...

PS2: projed disk Hitach Drive Fitness Test, ten ti rekne, je-li nejaky problem (aby jsi nepracoval s falesnymi polachy)...

Jako prvni to byl SEAGATE pak MATROX a teĎ to je WESTERN DIGITAL.Takže mám po novém roce zajit znova na reklamaci?:-)Bude to v celku blbý už po třetí.

1) jak vis, ze mas BB (uved diagnosticky program)?
2) jaka je hodnota SMARTu u Realocated Sector Count a Current Pending Sector?
3) co ti vypsal Drive Fitness Test pri NEPRETAKTOVANEM nastaveni (nebo provedeny na jinym PC)?

Z meho pohledu ma tvuj PC mozna problemy kvuli pretaktovani nebo spatne desce. Vymen take datovy kabel. Pokud to jsou vsak 3 ruzni vyrobci - neni to diskama ale tvym pocitacem!

Ma rada? Otrestovat programem Hitachi DFT. Je-li SMART v poradku, pak disk kompletne prepsat nulama vyse zminenou utilitou, nastavit defaultni parametry a sledovat chovani disku na nepretaktovanem stroji. Jen tak mimochodem, jak je na tom jizni mustek? Neprehriva se?

Můžeš se pokusit o opravu. Nejprve použij na diagnostiku HDDScan (free) který udělá kompletní výpis bad sectorů. Potom můžeš zkusit HDDRegenerator. Ten ale jako free opraví vždy jen jeden sector. Pokud ten vznikl např. špatným zápisem, pomůže, samozřejmě skutečně vadné (trvalá vada na disku) neopraví. Pokud by počet bad sectorů opět rostl nebo zůstal stejný i po opravě, reklamuj.
I když se tady objeví určitě řada lidí kteří budou tvrdit že je to hloupost, fakt je že tímto postupem jsem již opravil několik IDE i SATA disků nebo alespoň výrazně snížil počet vadných sectorů na nich.

nejde o to, že by to nešlo opravit, chyby disků bývají dvojího druhu - první, "opravitelné" jsou způsobeny nekvalitní materiálem, který nelze správně (resp. dobře) zmagnetizovat; tyto chyby opravit lze. Druhý typ chyb je způsoben mechanickým poškozením povrchu (hlavička "vyryje" rýhu do plotny) a je nevratný.

Osobně se domnívám, že nemá smysl opravovat jakékoli chyby, protože disk se stává nespolehlivým. Pokud už elektronika disku není sama schopna takové chyby opravovat (na to je vyhrazen tzv. relocation place, reloc. count je pak parametrem v SMARTu), nelze takovému disku věřit, chyba se může projevit kdykoli.

S první částí odpovědi souhlasím, ale o té druhé části by se dalo diskutovat.
Jde o to, že počet sektorů určených k přemapování není nekonečný. Pokud budou vyčerpány na přemapování "opravitelných" (a ty mohou vzniknout i jinak než jen nekvalitním materiálem disku), nebude je moci elektronika už použít na opravu resp. přemapování těch opravdu poškozených, a ty jsou na každém, i novém disku. Je jasné že je třeba takový opravovaný disk sledovat a raději nepoužívat na důležitá data, ale jestliže je ještě dlouho v záruce, není třeba s reklamací spěchat, jde vyčkat na další chování disku t.j. zda budou (nebo nebudou) vadné sektory přibývat. V tom případě hned reklamovat. Samozřejmě to platí jen je-li jich jen několik málo vadných, ale to podle obr. může být i jen jeden.

Teplotu Mám při zátěži(Hraní her)31°C a ve Windows mám 27°C.Zkusím teda tohle tím programem HITACHI.

Hoši tak takže to je spravené pomocí toho HDD REGENERATOR:puff:.Moc vám děkuju bez vás bych byl v pr**li.Ten HITACHI mi ukázal že prej tam mam špatnej sektor jen při důkladným testu při rychlim mi to nic nenašlo a tak jsem spustil HDD regenarator a projel jsem to a napsalo to že prý sektor je už použitelný nebo něco takového a už jsem projel kontrolou HDD a už mi to nenašlo žádnej špatnej sektor.