Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XP vs. Linux (problém s instalací XP)

Zdravím všechny,
mám takový problém. Když jsem měl win Vista, tak jsem si z jistého důvodu nainstaloval radši linux, kokrétně Ubuntu. Při instalaci jsem zvolil vymazat a použít celý disk. Teď bych si chtěl nainstalovat win XP (samozřejmě originál) ale při instalaci mě to po kontrole fat32 souborů (nebo tak nějak) vyhodí a nejde mi to nainstalovat. Problém zřejmně bude v rozdělení disku. Nyní mám jen jeden oddíl pro linux (ext4) a odkládací prostor. Jak bych si měl správně rozdělit disk tak, aby mi šlo XP nainstalovat? Vím akorát že win používá oddíly typu ntfs. Díky všem za radu.

Systémový je ten, na který nainstaluješ systém a z kterého se bootuje. :-)

Ohledně velikostí se vedou spory, někomu stačí na systém třeba 20GB, někomu ani 100GB. Disk 320 GB není v dnešní době žádný zázrak, i když záleží, jak jsi náročný a s jakými objemy dat pracuješ.

Odstranil bych všechny oddíly, vytvořil systémový cca 30GB a nainstaloval Win XP, potom ve Windows ve správě disků bych vytvořil cca 260 GB oddíl, kam by přišla data- dokumenty, hudby, filmy, fotografie.. . Zbytek disku bych nechal nepřidělený, nenaformátovaný- při instalaci Ubuntu bych pak nechal instalátor, aby si vše potřebné rozvrhnul automaticky sám..

http://www.cybertechhelp.com/forums/showthread.php ?t=156593

I had the same problem with a Dell Optiplex 330. I received the
STOP 0x0000007B(0xF78DA63C,0x0000034,0X x0000000,0x0000000 error message if I booted with Windows XP. I resolved the issue by the following actions

1. On start up (Dell logo), press F2 to enter BIOS

2. Expand the "Drives" section

3. Go to "SATA Operation"

4. Change this from "RAID Auto/AHCI" to "RAID Auto/ATA"

No takže je to vyřešeno. Nastavil jsem SATA operation na IDE místo AHCI(jiné tam nebylo) XP se nainstalovalo ale bohužel nejel zvuk ani net (nebyly ovladače). Ale to se také vyřešilo. Kamoš si čirou náhodou koupil Win 7 64bit verzi ale bohužel pro něho (a bohudík pro mně) mu to nejelo (procesor nepodporoval) tak jsem s ním směnil 7 za XP a ještě jsem mu něco doplatil. Takže teď mám Win 7 a jsem nadšený. Měl jste pravdu Karle. Jenže teď mám druhý problém. No nedá se tomu říkat problém ale chci se zeptat jak rozdělit v Sevenech disk. Případně jestli je nějaký program. Díky všem.

Ahoj, nech si rozdělit disk automaticky, popřípadě můžeš ještě vyčlenit extra oddíl pro data. Windows 7 defaultně vytváří dvě partice - jakousi "pracovní" a potom systémovou, na kterou se instalují samotná windows.

Nevím jak ten interface při instalaci vypadá, ale hledej volby jako "vytvořit nový oddíl" a ten následně zformátuj( respektive oba dva, které instalátor vytvoří).

Ahoj