Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšená hlučnost notebooku Asus

Mám problém se zvýšenou hlučností notebooku Asus X59SL. A nevím čím by to mohlo být..prostě začal hodně hlučet. Zda to bude větráním, pevným diskem Seagate, grafikou ATI HD 3470 či procesorem Intel Core2Duo T7250,nevím,nejsem v tom úplný odborník...Jinak teplota CPU se pohybuje cca do 70 C a teplota HDD do cca 60 C. Potřebovala bych poradit,jak ten notebook ztišit...díky předem za radu.

viz předřečníci. Jinak vhodné je počítač nepoužívat položený na tkaninách nebo dokonce v posteli (což je oblíbená činnost dnešní mládeže). Ideální je rovná, pevná a suchá podložka, která umožní přístup vzduchu spodem do nasávání chlazení.

pokud výše uvedená pravidla nejsou dodržována, je třeba alespoň jednou za 2 měsíce provést vyčištění chladičů a ventilátorů pomocí stlačeného vzduchu (pixla se stlačeným plynem a trubičkou se dá koupit v potřebách pro fotografy, u dodavatelů kancelářských potřeb apod.). Tou pak profouknout PC (VYPNUTÝ!!) přes výfukový otvor (proti směru toku) a pak zase přes nasávací (ve směru toku chlazení). V případě potřeby opakovat.

edit: důvod, proč se tak děje: chladič má tenké lamely, mezi nimiž se zachytává prach tak dlouho, až vytvoří "špunt" a přes chladič přestane proudit vzduch. Z relativně efektivního chladiče, který předával teplo do okolí prouděním (termodyn. konvexe) se stane neefektivní zářič (termodyn. radiace)

Takže si myslíte,že bude zanesený prachem? Případně dá se nějak částečně rozebrat a vyluxovat ten prach? Nechám si poradit...Ještě k tomu mám občas problémy s vypínáním daného notebooku - dám vypnout,obrazovka zčerná,vypíná se,ale poté zase naskočí...

Je to hodně pravděpodobné. NTB se dá rozebrat a umožní pravděpodobně přístup i k chladiči. Pozorně si prostuduj brožurku k NTB. Pokud ji nemáš, tak si ji stáhni z webu Asusu. V té brožurce budeš mít vše podrobně popsáno (pravděpodobně v češtině), jak vypnout, jak rozšroubovat.
Zkus výše uvedenou radu a profouknout to "zvenku".
Neluxovat - vyfukovat.

Profouknutí pomohlo pouze částečně,stále je ale hlučnější a přehřívá se...Navíc mám nyní problém s jeho zapnutím - vůbec nereaguje na tlačítko zapnutí. Pomohlo mi jediné - vyndání baterie (takový restart) a pak teprve naskočil...Celkově hodně divné - nevím,čím by to mohlo být a budu ho muset reklamovat :-(