Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TP-LINK TL-WR340G static IP

Zdravím,
pořídil jsem si domů wifi router TP-LINK TL-WR340G. Moje stávající internetové připojení je bezdrátové. Propojil jsem vše podle návodu, připojil se k routeru a v nastavení jsem se pokoušel nastavit IP adresu. Po každé pokusu o vložení mi ovšem router napsal, že IP adresa neexistuje nebo něco v tomto smyslu, ať ji vložím znovu. A takhle pořád dokola. Tudíž se přes wifi nemohu připojit k internetu. Díky za radu.

Napis presne kde jsi adresu nastavoval a co ti router napsal.
Pokud napises "neco v tom smyslu", pak to muze byt opravdu cokoliv.

Pokud pouzijes wizarda, ktery je v tom webovem rozhrani take, pak je nastaveni otazkou nekolika kliknuti.

A mas odpoved. Rozsah internich IP adres nesmi byt ve stejnem rozsahu jako IP adresa od providera.

Napr. od providera jsi dostal ip: 192.168.1.47
Takze vnitrni adresy musis dat na jiny rozsah, napr. 10.0.0.x nebo 192.168.2.x

Rozumis?

Tim, jak zmenis vnitrni IP, tak prestane pro tebe byt router dostupny po LAN kabelu, musis v pocitaci zmenit adresu podle vnitrniho rozsahu, pripadne by v te dobe jiz melo fungovat DHCP