Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slax,nezobrazování souborů na win discích

Zdravím, rozhodl jsem se využít svůj USB flash disk jako médium pro záložní systém, tímto systémem jsem zvolil slax, který funguje naprosto bezproblémově a korektně. Pro mé učely by naprosto stačil, bohužel došlo k nemilému překvapení a nejsem sto tento problém sám vyřešit. Když prolézám složky, které bych teoreticky chtěl zachraňovat, popř vyrábět jejich zálohu a kopie, tak napříkla v dokumentech se vůbec nezobrazuje složka s mýmy soubory, tedy např "user"....Nevím v čem je problém, na C:/ je nainstalován win xp, slax jak uz jsem říkal spouštím z flashky...Díky za případné tipy, snad jsem svůj problém popsal srozumitelně

Nejsem linuxák, ale při čtení věty

složky, které bych teoreticky chtěl zachraňovat, popř vyrábět jejich zálohu a kopie, tak napříkla v dokumentech se vůbec nezobrazuje složka s mýmy soubory, tedy např "user"

mě napadá, jestli není problém s přístupovými právy NTFS, tím spíš, když specifikace NTFS nejsou plně uvolněné, pokud vím... ale třeba bude někdo obeznámenější vědět víc.

Podle mě ses jenom špatně koukl, pokud vidíš obsah jiných složek, tvé dokumenty tam budou taktéž. Pusť si windows a koukni se na vlastnosti a hlavně cestu- umístění složek, které hledáš a podle ní je pak hledej na Slaxu :-) .

Inkompatibilitou NTFS to podle mě určitě nebude, pokud vidíš obsah jiných složek.

Ahoj

Domníval jsem se, že je to způsobeno tím, že mám zaheslovaný uživatelský učet. Pod win jsem heslo zrušil, zpustil znovu slax a žádná změna k lepšímu. Jde o to, že ve složce "documents and settings" mám jen složku all users ale mou složku, která má stejný název jako moje uživatelské jméno tam prostě nevidím.

tak mě napadá, neměnil jsi třeba umístění svého profilu třeba na jiný oddíl disku? Pokud ne, tak pak fakt nechápu, proč zrovna tato složka nejde vidět :-( Řešením by bylo zkopírovat data někam jinam, ale to zase neřeší to, k čemu slax hodláš využívat :-(

Jde o to, že ve složce "documents and settings" mám jen složku all users ale mou složku, která má stejný název jako moje uživatelské jméno tam prostě nevidím.

Já bych to viděl přímočaře - ten linux má problém s ntfs oprávněním - profil vždy patří uživateli, také system a skupina administrators má přístup.

Se Slaxem se snažím naučit jen pro stríčka příhodu, chtěl jsem mít bootovací systém na flashce pro případ nouze, popř základní pomoci někomu z přátel, či poskytnutí jen k zápujče:)
Vše testuju na svém normálně fungujícím PC, kde mi jede jako hlavní systém win XP a funguje bezproblémů. Jen cvičně jsem si nabootoval Slax z flashky a při procházení souborů na disku C:/ kde je win i data jsem zjistil tenhle problém.

data ve složce documents and setting je sice možná hnus, ale má to tak většina začátečníků, pokud jim neinstaluje systém někdo znalejší. Takhle to u mně jen napodobí simulaci problému:D
Mimochodem, taky je hnus používání stejného disku na systém i data:) To jen abych Vás předběhl v tom co je hnus:)

Zdravím, podle nejnovějších poznatků se zdá, že byl skutečně problém přímo v mé instalaci windows..Na druhém testovaném pc se zobrazují všechny složky a soubory, které na disku mají být. Problém mám ale teď jinde. Počítal jsem s tím, že si provedu zálohu toho, co chci na externí disk. Bohužel některé soubory jdou stáhnout na exterňák, jiné ne. Vysledoval jsem, že nejdou stáhnout ty soubory, které mají v názvu diakritiku. Nechápu....Řešení by bylo přepsat všechny názvy do názvů bez diakritiky, otestováno, tento postup funguje, ale bylo by to zdlouhavé (na disku xx giga hudby s českými názvy)....Nemáte někdo nějaký tip?popřípadě nějaká utilita, která se dá nabootovat a umí otisknout celý disk na xterní HDD?Díky za případné tipy...

Acronis True Image- pro disky výrobců Seagate a Western Digital je zdarma ke stažení na jejich stránkách - u Seagate je česká verze i český manuál..dále třeba freeware Drive Image XML..nebo en nebo Cd clonezilla.org Pro základní desky Gigabyte bývá na DVD s ovladači také program na zálohu a obnovu -Xpress Recovery 2 - Backups & Restores all system files by utility or BIOS