Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slax,nezobrazování souborů na win discích

Zdravím, rozhodl jsem se využít svůj USB flash disk jako médium pro záložní systém, tímto systémem jsem zvolil slax, který funguje naprosto bezproblémově a korektně. Pro mé učely by naprosto stačil, bohužel došlo k nemilému překvapení a nejsem sto tento problém sám vyřešit. Když prolézám složky, které bych teoreticky chtěl zachraňovat, popř vyrábět jejich zálohu a kopie, tak napříkla v dokumentech se vůbec nezobrazuje složka s mýmy soubory, tedy např "user"....Nevím v čem je problém, na C:/ je nainstalován win xp, slax jak uz jsem říkal spouštím z flashky...Díky za případné tipy, snad jsem svůj problém popsal srozumitelně

Zdravím, podle nejnovějších poznatků se zdá, že byl skutečně problém přímo v mé instalaci windows..Na druhém testovaném pc se zobrazují všechny složky a soubory, které na disku mají být. Problém mám ale teď jinde. Počítal jsem s tím, že si provedu zálohu toho, co chci na externí disk. Bohužel některé soubory jdou stáhnout na exterňák, jiné ne. Vysledoval jsem, že nejdou stáhnout ty soubory, které mají v názvu diakritiku. Nechápu....Řešení by bylo přepsat všechny názvy do názvů bez diakritiky, otestováno, tento postup funguje, ale bylo by to zdlouhavé (na disku xx giga hudby s českými názvy)....Nemáte někdo nějaký tip?popřípadě nějaká utilita, která se dá nabootovat a umí otisknout celý disk na xterní HDD?Díky za případné tipy...

Acronis True Image- pro disky výrobců Seagate a Western Digital je zdarma ke stažení na jejich stránkách - u Seagate je česká verze i český manuál..dále třeba freeware Drive Image XML..nebo en nebo Cd clonezilla.org Pro základní desky Gigabyte bývá na DVD s ovladači také program na zálohu a obnovu -Xpress Recovery 2 - Backups & Restores all system files by utility or BIOS