Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přehřívání NTB vs. zintenzivnění otáčení ventilátoru

Dobrý večer,

Mám:
Acer Extensa 5620G
Intel Core 2 duo T7500 2.2 GHz, 800MHz FSB, 4MB L2 cache
ATI Mobility Radeon HD 3470, 256 MB VRAM
2 GB DDR2

a sním takový problém, že i přes rozmontovaní NTB a odstranění veškerého prachu, zkontrolování přítomnosti teplovodící pěny a jiných věcí, které zmenšují teplo v NTB a především v oblasti grafické karty, se poměrně často, rychle a hodně zahřívá/přehřívá. Proto jsem se chtěl zeptat, a poprosit vás, jak tento problém řešit, jestli existuje nějaký program který by např. intenzivněji, nebo neustále, točil s větrákem (ano hledal jsem, ale moc se v tom nevyznám, takže jsem nenašel). Pořídil jsem si i chladič NTB, ale i když ho mám zaplý na plný výkon, a hraji nějakou hru, byď pouze s banální grafikou, ani tento chladič nezabrání přehřívání mého NTB.
Už nevím co mám dělat, a proto budu rád za každou užitečnou připomínku a také děkuji za jakoukoliv odpověď...

Tož program existuje -SpeedFan (program musí znát tvou desku- já si na něm neškrtnu), hlavně sleduj teploty. Na win7 je parádní monitoring zátěže systému -najdeš ho ve správci úloh.

EDIT// a když čtu gd: stalo se mi, že chladič nebyl důsledně připevněn k procesoru (viklal se), teplota jela na stovku.

Jednodušše ho zkus nainstalovat a zkusit - spuštěním a scanem by ti měl zpřístupnit nastavení teplot, pokud ne- nezná desku - neuvedl jsi operační systém - pozor na 64bit systémy, program instaluje ovladač giveio , který si se systémem nemusí rozumět, od visty bych doporučil spuštění pod adminem.

tak mam nainstalovano, nascanovano a vypsalo to toto:

Win9x:NO 64Bit:NO GiveIO:YES SpeedFan:YES
I/O properly initialized
Linked ISA BUS at $0290
Linked Intel 82801HB ICH8 SMBUS at $1C00
Scanning ISA BUS at $0290...
Scanning Intel SMBus at $1C00...
Found WDC WD3200BEVT-22ZCT0 on AdvSMART
Found ACPI temperature (49,0C)
Found Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7500 @ 2.20GHz
End of detection
Loaded 0 events

ps. mam XP professional

Takže to vypadá, že načetl - v okně uvidíš teploty. Já tě teď odkážu na google:
http://www.google.cz/search?hl=cs&safe=off&q=speed fan+n%C3%A1vod&lr=&aq=0&oq=SpeedFan+n%C3%A1

Co program neumí:
nastavit otáčky na víc jak 100% - co se uchladit nedá, tak neuchladí

NTB není určen k hrám, pokud i slabou hru teplotně systém zvedne na pařeniště, bude chyba jinde. V programu máš statistiku teplot, zapni všechno a pusť hru. Hru ukonči a mrkni co je hodně teplé - to je příčina. Příčina se dá i řešit aktualizací ovladačů. EDIT// zapomněl jsem že máš ntb - tam se to potrně odvíjí od jednoho větráku.