Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CMD-pingovani

Ahoj, nevite nekdo jestli se da napsat(a jak by vypadal) prikaz v CMD, ktery by opingoval nekolik IP a u jednotlivych IP napsal online nebo offline misto Odpoved... nebo Vyprsel cas.

diky.

kdyby ty ip byly po sobě, šlo by je naflákat do smyčky:

@echo off & REM *** ping sem, ping tam ***
 set IPmin=1
 set IPmax=254
 set range=192.168.0
 set log=ip.log
goto CYKLUS

:CYKLUS
 for /l %%a in (%IPmin%,1,%IPmax%) do call :PINGU %range%.%%a
goto END

:PINGU
 ping -n 1 %1
  if errorlevel 1 echo %1 je offline >> %log%
 goto :EOF

:END
 arp -a >> %log%
 start "vypis %log%" cmd /k type %log%

řádek "if errorlevel 1 ..." by šel rozšířit:

 if errorlevel 1 (echo %1 je offline >> %log%) else (echo %1 je online >> %log%)

ale přijde mi to zbytečné, když je na konci výpis arp.