Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový antivirový program

Chci dát místo ESET smart security (mimochodem se mi zdá že dost brdzí win.) nový antivyr.Nějak pokukuji buď po Kašperskym nebo Nortonu(jelikož jsem je dostal k zakladni desce na cedečku oba jako bonus)...prosím o vyjádření těch kdo některý z nich mají za zkušenost.Díky
Změna předmětu, původně: Nový antivyrový program (mif)

loading...

A na to´s prisel jak, ze je Norton hnuj? Uz´s ho nekdy mel? Rekl bych ze ne. Uz minimalne 2 posledni verze je na tom Norton co se tyce zateze PC mnohem lip nez NOD, kterej je udavanej jako jeden z mala malo brzdicich AV. Dokonce je na tom podle vsemoznych testu skoro nejlip. Navic s nim mam uz skoro 2 roky osobni zkusenost a hnuj to v zadnem pripade neni. Funguji na nem moji rodice, kteri neznaji o PC skoro nic a za ty necele dva roky nikdy nebyl s timto SW problem. Omezeny ucet ti v dnesni dobe uz v zadnem pripade 100% nepomuze a nemusis ani chodit na porno a warez, jsou desetitisice nakazenych zcela legitimnich webu. Staci si cokoli najit na netu o teto problematice. Mimochodem Avast brzdi PC vic nez Symantec, takze´s mu moc neporadil. Ani KIS, coz je balik s milionem nastaveni nebrzdi pc tolik jako samostatny NOD. To mam vyzkouseno na 2PC s 2jadry na frekvenci pres 3ghz.

No a k tazateli - Symantec ani Kaspersky si nedavej, protoze jsou placeny a ty tvoje verze, ktery jsi dostal na CD k PC jsou max na 3 mesice, pak musis zaplatit - predpokladam ze to nevis, pokud to vis, tak to prejdi. Pokud si je chces nechat a nasledne zaplatit, tak pokud to jsou jen AV a nechces nic moc nastavovat, tak si vyber Symantec (Norton), pokud chces nastavovat a umis to, vyber si Kaspersky. Pojkud to jsou cely baliky plati to o nastaveni ve zvysene mire. NIS je vic blbuvzorny nez KIS, ale i KIS na automatickem nastaveni nedela zacatecnikum problemy. Kdyz nechces nastavovat, vem si rozhodne NIS, na automat je pro obyc. uzivatele prijemnejsi.

..jelikož jsem je dostal k zakladni desce na cedečku oba jako bonus

to je trial verze - za pár měsíců si ji můžeš strčit do ...

máš to těžké: čím větší začátečník, tím víc potřebuje admošská práva, a tím víc pak potřebuje aby na každý jeho krok dohlížel antivir, antispyware, antičistič a antinastavovač registrů, antifirewall, antiproxy a antidns chránič, antianalyzátor kódu webstránek - a nakonec místo aby ti vychytralý "internet smart security" balík pomáhal, řešíš jen jeho problémy.

pozn.: ten "vyr" v nadpisu byl super - něco takového jsem ještě neviděl, škoda že se na to mod už nemohl dívat.

eset: nech si tu vpravo nahoře "eset" vyhledat, kolik už se s ním řešilo problémů. pokud nejsi lama co potřebuje antiochranu na všechno, kup si jen nod32 - samotný antivir se ti do obsahu webstránek a do připojení k netu nemontuje.
na druhou stranu - odtud přichází většina nákazy. řešením pro všechny systémy je omezený účet.

ad radek: "Omezeny ucet ti v dnesni dobe uz v zadnem pripade 100% nepomuze" - proč v dnešní době? co se změnilo na fungování omezených účtů?
a proč "100% nepomuze"? ale právě že jo - nekompromisně. právě pro domácí uživatele je letitým funkčním řešením.

nezavrhuji lidi kteří stahují cracklý sw a instalují ho, jejich boj - ti antivir životně nutně potřebují, protože instalaci udělají jen pod admošským účtem.
ale je blábol že se stačí vyhýbat warezu a pornu - instalační skripty pro instalaci trojanů / spyware najdeš všude, a omezený účet s nimi vyfakuje.

nicméně bych nechtěl být v domácí i jiné otevřené síti s někým, kdo ho používá jako jediné zabezpečení.

ale to je jinak - omezený účet je sice nejdůležitější součástí zabezpečení, ale vzhledem k tomu že musíš vyvinout snahu si ho vytvořit (windows ti cpe adminy), jde aspoň o mírně poučeného uživatele. a jako mírně poučený uživatel pak tady čtu nářky těch, co nechápou že jejich antivir nezná spyware, co mají z obousměrného firewallu cedník výjimek, kteří si instalují "internet security" balík po kterém jim přestane fungovat internet, kteří rozchodí sdílení souborů jedině tak že povolí přístup pro everyone.

já rovnou počítám s tím že jsem obklopen nesvéprávnými samoadminy. takto dopadla flashka, kterou jsem půjčil našemu na své schopnosti nejpyšnějšímu programátorovi:

autorun.inf:
open=RECYCLER\S-1-6-21-9432276501-9644491937-60000 3330-2300\openfiles.exe
icon=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll,4
action=Open folder to view files

co myslíš, že je openfiles.exe? dokdy mám čekat, že se antivir/antispyware k němu při skenu dostane, a zároveň bude mít updatovanou databázi, aby poznal že to tam nepatří?

když už je řeč o jediném zabezpečení, přidal bych:
- tušit co se mi spouští jako autorun
- zcenzurovat služby pro vzdálený přístup (pro zneužitelnost viry)
- pokud nic nesdílím, nemusí mi běžet služba server
- zákaz autorun ze všech médií
- přiměřeně bezpečný nebonzující software, žádné tuny shitu ze stahuj, žádný warez
- kdo zvládne svůj firewall, má bonus navíc.
s takovými lidmi bych byl nejradši v jedné síti, antiviry atd. se ohání jenom velbloudi.