Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem blikání monitoru

Ahoj mám cca 3 týdny nový monitor LG FLATRON W1943SS, koupil jsem si společně s celou PC sestavou. A ten monitor mi u PC bliká. Hned při zapnutí začne blikat. Vypadá to jako když startuje zářivka, nebo tak nějak. Ale monitor by měl být OK, zkoušel jsem ho připojit k notebooku a tam nebliká, zkoušel jsem měnit gafickou kartu a tou taky není i když sem tam dal jinou, blikal monitor stále. Chtěl jsem zkusit dát jinou obnovovací frekvenci, zda to nemůže být tím, ale tam se vyskytl další problém... Nemůžu ji měnit. Onovovací frekvence je tam nastavena na 60Hz a tu prostě nezměním... Můžete mi někdo prosím poradit, zda to jde nějak vyřešit? Předem díky za rady

Nazdar Kurte, bohužel nemám možnost přesunout PC jinam kvuli zasuvkam, nezapojím to jinde, ale zkusil jsem nějaké věci vypojit,které mám v prodlužovačce a monitor i přesto blikal, že tam bylo zapojeno jen PC a monitor

ten lcd má jen vga vstup, že jo? pak je divné že nezkusí nabídnout větší refresh - máš nastavený alespoň typ pnp monitor? lcd se dá běžně vnutit refresh 60-75hz - tedy přes vga vstup, přes dvi si sám nastaví jen 60.
pokud by k tomu lcd byl .inf soubor, zobrazil by ti přesný typ, a ještě by nabídl pro něj použitelný refresh.

fór je že může jít taky něco jiného: nemáš lcd a pc v jiné zásuvce? to by to "blikání" mohlo taky způsobovat.
a jak praví kurt - zkus odsunout repráky, pokud obsahují trafo.

jsem počítačový antitalent,takže co je VGA vstup nevím... ale ten typ pnp monitor, tam nastavený je. A další věc, při rozlišení monitoru - 800x600 a 1024x768 můžu měnit obnovovací frekvenci, ale mám stražně rozmazaný obraz, něco příšernýho... A když dám ty lepší obnovovací frerkvence 1280x720 a 1360x768 (kterou mám nastavenou), tak tam už ty frekvence měnit nejdou

No a co se týče zásuvek, tak PC i LCD mám ve stejné zásuvce a repráky jsem měl vypojené od sávuky a LCD přesto blikal.

signalovy taha data z PC, napajeci na 230V vede do zasuvky...

Jinak jak to doporucuji ostatni - vem PC a monitor bez ochrany treba do kuchyne a tam to vyzkousej. Musi se zmenit prostredi, aby se vylocil vliv ruseni na soucasnem stanovisti (byl by potvrzen zdroj spatneho signalu z PC)

aha, hned jak budu mít čas podívám se na to menu a když by monitor ve svém menu ukazoval více či méně Hz, myslíš, že by se to dalo nějak změnit? Ve WIN ty Hz nezměním :-( a to mi štve. Jinak je ten monitor dobrý, u NTB nebliká, jen u toho PC :-(. Už fakt vyzkouším vše, krom stěhování PC, nemám ho kam skoro přestěhovat abylo by to složitý... Chtěl jsem ten momitor i reklamovat, ale to nejde, když závada není v něm... Už jsem bezradný...

Ked monitor blika tak je to srot, odnes to reklamovat resp. do srotu a kupuj normalne nesikmooke znacky. Korejci maju blikajuce sikme oci tak robia vblikajuce monitory :-)
U niektorych monitorov sa da obnovovacia freq. menit ked nainstalujes ovladac alebo nejaky .inf z dodaneho CD. To niekedy trochu pomoze, nic to ale nemeni na tom ze je to srot.
Tiez skus vypnut v miestnosti vsetky osvetlenia, neonka alebo ine blikajuce osvetlenie moze interferovat s freq. podsvietenia.
Tiez skus monitro pripojit cez DVI, ak ma. Ako vyzera DVi sa dozvies na www.google.com

P.S. Problem moze byt aj v nejakom ruseni cez zemniace vedenie, preto mozno notebook neblika (neni uzemneny cez 230V). Aj v tom pripade moze byt ale dovod ten ze je to srot a treba skusit reklamaciu.

Ten monitor bliká, ať je kterákoliv denní či noční doba a ve dne mám teda všechna světla vyplá...:-). A jak jsem koukal, tak ten monitor DVI nemá. Akorát mi štve, že nemám možnost zkusit ještě něčí monitor, abych zjistil, zda to nemůže být jak píšeš tím uzeměním... Třeba je monitor fakt OK a je to těma zásuvkama :-(. Jo a tady u toho monitoru se ani nedá měnit obnovovací frekvence :-(. Zkoušel jsem, nijak se na to nedostanu :-(.Jen přes WIN a tam vyšší než 60Hz nedostanu:-(.

Este treba skusit PC aj monitor do stejnej zasuvky a z PC odpojit uplne vsetko ostatne (repro, sietovku, USB modemy a podobne kramy, atd), okrem klavesnice a mysi (tie nie su nijak spojene na zem predpokladam ze mas normalnu klavesnicu a nie nejaku s extra zdrojom). A monitor samozrejme nechat v PC. Blika aj tak? Skus to aj v inej zasuvke v inej miestonsti preistotu :)

Hele zkusil jsem to a měl jsem vše zapojené v jiné zásuvce a monitor stále bliká... Tenhle týden půjdu dát ten monitor na reklamaci a jsem zvědavý, zda mi ji uznaj... Už jsem vyzkoušel k tomu PC připojit i jiný monitor a ten neblikal a byl zapojený ve stejné zásuvce jako můj monitor, který bliká. Ale je zajímavé, že ten monitor bliká jen když ho mám zapojený v PC a když u NTB, tak nebliká... Jsem fakt zvědavý, zda mi to uznaj jako závadu... Uvidí se...

lcd mají pomalejší dosvit než skleněné crt, proto by měl refresh 60hz stačit pro klidný obraz.
pokud není upc modem hned za monitorem, nemá taky vliv.

potom je podezřelé to podsvícení, jestli nemůže za viditelné blikání - ale pokud to není na jiném pc vidět, nepůjde to ani reklamovat.
nemáš v baráku souseda, který by ti půjčil na chvíli na vyzkoušení jeho lcd - ať ověříš zda to je/není prostředím?

nepoužíváš nějakou tv kartu?

Modem od UPC je cca metr od monitoru, takže tím to asi nebude a to blikání není vidět pouze na NTB, LCD jsem si půjčil a zapojil jiné přes tu samou zásuvku a tam neblikal ten sousedovo monitor, jinak TV kartu používám, ale ta by na to mít vliv neměla