Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7 vypíná PC

Zdravím. Mám takový problém a chtěl bych vás poprosit o radu.
Chystám se právě instalovat systém Win 7. Už jsem ho jednou měl. Ale má to háček. Nebo aspoň u mě. Po instalaci je všechno v pohodě až do chvíle, než se PC bez jakéhokoliv varování vypne. U win vista se mi to nestávalo. Nevíte někdo kde může být háček? Pro upřesnění nahodím sestavu

Typ CPU AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+

Název základní desky Gigabyte GA-M55S-S3 v1 - nVIDIA nForce 550, AMD Hammer

Pracovní paměť 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM) 2x Kingston 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM

Grafický adaptér ATI Radeon HD 3800 Series (1024 MB)

Disková jednotka WDC WD2500KS-00MJB0 (232 GB, IDE)

vlez po restartu do biosu, zkoukni teploty co to ukazuje.
nebo hned po spuštění než ti to spadne, nakoukni do prohlížeče událostí - hledej zajímavé červené chyby.
když odpojíš od netu - padá to taky?
máš zakázaný automatický restart při blue screen?
pokud se bsod nebjevuje, může jít hw závadu - zkus memtest

"nVIDIA nForce 550" - to je nějaká obsese z živě, tahat si domů shity a stavět na tom počítač?

nforce je shit, to je axiom.

a kazdy kto to tvrdi je neznaly amater.
prve nf2 a mozno aj nf3 s integr. firewallom shity boli, co uz neplati o novsich chipsetoch 5xx rady a vyssich.
Neviem skadial ludia beru tieto "mudrosti", pretoze je to rovnaka hovadina ako somariny co trepu amaterske hovna na 1. stupni ZS, ze Vista je shit, windows ako taky je shit atd.