Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenajede obraz po složení PC jen se rozjedou větráky.

vrátila se mi deska z reklamace píšou 100% ok když složím pc tak nenajede obraz jen se roztočí větráky. Před reklamací jsem testoval paměť memtestem a grafika běhala normálně je možné že by odešel procesor? Reklamoval jsem kvůli BSOD. zdroj je fortron tak nevěřím že by byl vadný.

Mám stejný problém. PC se mi zapne až po odpojení kabelu monitoru z graf. karty a jeho následném znovuzapojení a spuštění PC. Grafiská karta už je vyměněná za jinou, ale dělalo mi to i s tou původní akorát to bylo ještě horší a musel jsem odpojovat i přívodní kabel ze zdroje.

No jo jenže když mi PC nejde zapnout tak ani nepípne. A když nepípne, tak nepoznám v čem je chyba ne? Až když teda odpojím monitor z grafiky a znovu ho zapojím a PC zapnu tak teprve krátce pípne a pak se rozjede.

No podle pípnutí těžko zjistím v čem je problém u mého PC, protože PC někdy jede a někdy ne. Kdyby nešlo vůbec tak možná, ale když někdy jede a někdy ne tak nevím. A co když je chyba v desce? Poznám to podle pípání??

V servise už PC bylo a tvrdili, že to je grafickou kartou. Nebylo. V PC je druhá grafická karta a problém se opakuje. Za takové servisní služby platit nebudu. Takže si musím poradit sám. Narozdíl od tebe se v PC nehrabu každý den, takže si rád nechám poradit. Proto jsem tady.

Ne, ty do toho raději nelez. Prostě nemáš ani základní zkušenosti, což sice není hanba (nikdo neumí všechno), ale prozatím to není práce pro tebe - mohl by jsi z neznalosti natropit dost škody. Potřebuješ, alespoň zpočátku, vedení někoho zkušenějšího.
A ohledně toho zapnutí: Od tlačítka Power vedou dva dráty k pinům na desce. Krátkodobým zkratováním těchto pinů (asi jako když stiskneš tlačítko Power) se zdroj zapne. Opětným zkratováním by se měl zdroj vypnout. Když ale nenabíhá počítač, tak pro vypnutí se musí zkrat prodloužit.

Ano taky si myslím, že by to mohl být zdroj, nebo deska. Na ten zdroj se chystám příští týden. Akorát je mi divné, jak to PC reaguje na vytažení kabelu monitoru z grafiky. Ty beep codes jsem ještě nezkoušel. Neměl jsem na to čas. :-|

Beep codes nebudu ziadne ked sa to vobec nespusti.
Reagovanie na monitor moze byt z dovodu prenikania napati cez monitor na zakl.dosku, a to moze zmenit sekvenciu signalov na doske pri zapinani. Nepotrebujes to pochopit :)
Problemy tam ale mozu byt rozne, trebars aj studenaky na doske alebo grafike alebo blbo zasunuta grafika a mechanickou manipulaciou sa tam nieco pohne - a vznika kontakt/nekontakt, apod. V tom pripade to bude ale tiez na 99% na zakl.doske.