Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záhada ve zvuku

Mám dualbott Ubuntu s Vistou. Protože se mi najednou stratil ve Vistě zvuk, začal jsem různě povolovat a zakazovat. Nakonec to dopadlo né sice k mé spokojenosti, ale aspoň to funguje. Ve Vistě hrají reproduktory v monitoru AOC 2434, které jsou spojené vlastně jenom přes grafiku GTS 250. Ubuntu hraje, a to je ta záhada, na repráky, které jsou zapojené ve zvukové kartě Audigy 7.1, kterou jsem ovšem ve správci zařízení zakázal. Byl bych sice raději pro repráky ve Vistě..ale aspoň to takhle funguje. To jenom pro zajímavost.

Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit, jak chápe tuto větu. Ve vistách jsem nerozchodil zvukovou kartu Soun Blaster Audigy 7.1.Našel jsem tohle:

Z návrhu karty však nejspíš nebudou nadšeni majitelé LCD panelů s HDMI vstupem
. Pro využití HDMI totiž budete muset použít redukci a stejně jako u GeForce GTS 250 platí, že pro přenos zvuku přes HDMI musíte zapojit kabel z vaší zvukové karty do grafiky.

..jak zapojit kabel a jaký ze zvukové karty do grafiky..ke zvukovce jsem žádný kabel nedostal a ani nevím, jak zvukovou kartu spojit s grafickou..grafiku jsem spojil s deskou přes SPDIF..nebo tak nějak..