Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu s Kerio Personall Firewall

Dobrý den,
prosím o radu:
Software Kerio 4.6.1861... (běží 30 denní zkušební verze)

Jak mám a co mám udělat, aby se mě v ((Keriu / Přehled / Spojení - Lokální strana)) v okně nezobrazoval některý software? Např. konvertor Super2007 se mě po instalaci zde zobrazí, ale já bych chtěl toto spojení omezit, aby se mi Super nehlásil do sítě Internetu.
Stejně na tom je třeba Skype, QIP, JAVA... atd. (některé spojení mě nevadí)
Javu mám zakázanou (v Síťová bezpečnost), ale přesto je v Přehledu a to nedá spát (spojení je aktivní). Jak to???

Kdysi u starého Keria se do Přehledu Super2007 nedostal a nestrkal nos do Internetu (náběh Super2007 trval cca 30 vteřin, hledal spojení, stejně potom najede),
ale po 30 denní zkušební době už ano (náběh Super2007 je okamžitý, tzn. že našel spojení a jede ihned).

Teď v tomto novém Keriu najíždí okamžitě i ve zkušební době, tzn. že našel spojení do sítě... :(

Chci mít kontrolu nad tím, co se může dostat z PC ven, potažmo i do PC!!!
Jen nevím, jak to zakázat (v Přehledu).
Prosím o radu, kde co a jak nastavit v Keriu.
Předem děkuji za odpověď, radu...

Chci mít kontrolu nad tím, co se může dostat z PC ven, potažmo i do PC

Tak to vobec nemas ani s tym Keriom, najlepsie urobis ked ho odinstalujes a nebudes sa zaoberat nezmyslami. K bezpecnosti ti to neprida, staci ti firewall vo Win, ktory je mozno aj bezpecnejsi ako ked ho odstrelis blbo nastavenym keriom.

I toto je celkem dobré řešení. Zatím jsem se vyhýbal použitím Firewallu od Microsoftu. Pokusím se ho zprovoznit a uvidí se:i:

Pro pány, co psali výše. Jsem rád, že jste se snažili pomoci, ale něco jako: ... že mám nastavit pravidlo a zakázat... to prostě nejde. Nejde to u tohoto prográmku a nevím proč. Jde to např. u ICQ, QIP, Skype, Explorer, Outlook atd atd... Tento soft Super2007 se nevím jak dostane do Přehledu a víc nezmůžu. Zkuste si ten soft stáhnout na Slunečnici, nebo Vám svou starší verzi poskytnu a potom můžete muDrovat... Rád se přiučím, kde dělám chybu.

Všem děkuji za pomoc

Nastavovat rules u ctyrkoveho Keria je prace pro vraha (a snad to ani po expiraci trialu nejde - tim si ale nejsem jisty, videl jsem to naposled pred cca dvema lety). Priklanim se k navrhu /kohosi/ vyse: odstrel to a stahni Sygate PF. Tam nastavis, co hrdlo raci...