Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spojit dva TXT soubory po odstavcích?

Mám dva TXT soubory (A, B). Potřebuji je spojit do třetího výsledného tak, aby vždy byly odstavce "prokládané", tj. ve smyslu 1. odst. A, 1. odst. B, 2. odst. A, 2. odst. B, 3. odst. A, 3. odst. B atd.

Jde to nějak zautomatizovat? Udělat v Excelu, PSPadu, ...?

Pavel

Napadá mne text zkopírovat do wordu, udělat z něj tabulku (dělicí znak "Konec odstavce"), ty tabulky z A.TXT a B.TXT sloučit (udělat tabulku o dvou sloupcích, kde první sloupec bude z A.TXT a druhý z B.TXT) a pak převést tabulku na text.

Jo, ta verze s wordem a excelem je použitelná.

Pokud by počet odstavců v obou souborech byl stejný, tak napsat takový program trvá chvilku, jsem to zkusil a za 10 minut bylo v Pascalu hotovo...

vsak to nevadi... Toto ti zajisti, ze prebytecne odstavce se zkopiruji bez chybejicich prokladu z druheho souboru:

1) pokud neni text A EOF, kopiruj odstavec z A
2) pokud neni text B EOF, kopiruj odstavec z B
3) pokud A a zaroven B EOF, pak konec jinak navrat k bodu 1)

Vyhovovalo by PHP? Céčko moc neumím. Jestli jo, tak nějak takhle (je to i inspirace pro někoho jiného, kdo umí v céčku...jsou tam jisté možná nesmyslné kroky, ale neznám jinou funkci, která dokáže bez problému převést všechny zakončení řádků než nl2br):

<?php
error_reporting(0);

$vyslednysoubor = '';

//tady by se naincludovaly oba soubory $file,$file2
$file = explode('<br />', nl2br($file));
$count = ($file>=$file2) ? $file : $file2;
for($i = 0; $i<$count;$i++)
{
$vyslednysoubor .= $file[$i].'<br />'.$file2[$i];
}

$vyslednysoubor = br2nl($vyslednysoubor);

// zapiseme vysledek do souboru
?>

Jestli máš zájem, tak to dotáhnu do konce. Jinak měl by tomu být rozdíl počtu odstavců jedno.