Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dma-pio

Po instalaci windovsu je nastavene dma2 na disku, avsak ako nahle nainstalujem inf driver z dosky (ASUS intel915) sa nastavenie na disku aj dvd mechanike zmeni na PIO. skusal som menit kabel,nepomohlo, skusal som postup so zmenou v registroch, zmenilo sa nastavenie na dma,ale po restarte bolo naspat pio.
neviem co by sa s tym dalo este spravit, pripadne poradte, kde chaldat este chybu.
(ASUS P5GD1, i915, SEAGATE ATA 80GB,ovladace INTEL CHIPSET starsie-cd od dosky aj nove, Win XPprof SP2)

Chod na stranky vyrobcu dosky alebo na www.intel.com a stiahni si najnovsie ovladace pre chipset (je mozne ze na IDE bude ovladac extra, nejaky "IDE accelerator" a nie obsiahnuty v "inf update", aj ked myslim ze to uz intel davnejsie spojil).

// edit: ak to nepomoze skusil by som aj update BIOSu. A chod do nastaveni BIOSu a nacitaj defaulty, a nastav len co treba (napr. FSB ak treba), a save and exit.

V spravcovi zariadeni odinstaluj ten radic (porpipade obidva ak mas zvlast HDD a zvlast DVD), na ktorom ti nefunguje DMA a daj restart. Po restarte by mal windows nainstalovat ten radic a automaticky zvolit rezim DMA.

Windows počítají chyby přenosu které můžou vznikat. Když napočítají nějaké číslo sestřelí automaticky dma mód na pio. Pokud nepomůže to odebrání a přidání pak to jde přepsat v registrech. Mám pocit že ten článek jsem viděl na cdr.cz. Jinak to mám v práci.kdyžtak pondělí.