Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem může za to porucha zdroje?

Často používám u svého PC úsporný režim. Když ho probudím tak v něm trušku, potichoučku, malinko cvakne a všechno naběhne tak jak má. Ale někdy, asi jednou za týden, v něm necvakne, větráky běžejí, počítač se tváří jako zapnutej, ale monitor se nezapne. Následuje tvrdý restart a zase v něm cvakne a všechno běží. Je možný že to dělá zdroj? A nebo co jinýho?

WIN XP HOME SP3
FORTRON FSP400-60GLN 400W ATX
DDR2 4x512MB 800 TRANSCEND CL5 JM DUAL
AMD A64 X2 3800+ EE chladič ARCTIC COOLING
MSI RADEON X1950PRO 256MB

Nie. pravidlo je bezi -> cvakne, nebezi -> necvakne. Neni to jedno. Cvakanie pravdepodobne neni pricina.

Moze byt uz nahouby zdroj alebo doska, alebo mas dosahane ovladace vo Win apod. Vseobecne je dobre vobec nepouzivat usporny rezim (ci uz kvoli zraniu elektriky alebo kvoli riziku pretazenia zdroja v S3 alebo kvoli riziku vypadku elektriky a straty dat apod). Vypinat alebo ked uz nejaky usporny tak hibernaciu.

Ja myslim ze neprivedie. Ked nieco cvakne ked sa to rozbehne, tak to logicky nema nic so zavadou a cvaknutie je ziaduce napr. zapnutie disku apod (k najdeniu zavady by to viedlo keby nieco cvakalo pri nerozbehnuti).
S3 nenabehne bud kvoli HW problemu (zdroj, doska, powerup sekvencia je uz nahovno) alebo kvoli ovladacom vo Win.

//edit: samozrejme ak zisti ze nieco cvaka v zdroji tak je zrely na vymenu okamzite, skor jak pridu poziarnici... S tym suhlasim :)

Docela dobře můžeš mít ve všem pravdu, ale někde se začít musí. Když vypozoroval cvakání, ověří se cvakání - a tím se alespoň něco vyloučí a pokračuje se dál.
Sáhodlouhé akademické debaty na dálku jsou k ničemu, on potřebuje spravit počítač a protože těžko někdo bude mít zkušenosti s opravou takového chování, tak je potřeba vyzkoušet tisíc věcí, z nichž 500 bude falešnou stopou, 499 bude sice možnou stopou, ale ne v tomto konkrétním případě a při troše štěstí (stačí malounko, tak dvě tuny) se někdo trefí do té tisící věci, která bude ono.
Takže bych předem nezavrhoval žádný nápad (pochopitelně, krom zcela jasně nesmyslných).

pokud máš možnost si půjčit jiný zdroj, zkus to.
uspávací režimy mají z principu lépe vyladěné notebooky - žádná anonymní skládačka z nezaručených dílů, nějaký šetřící režim nutně k životu potřebují, uspávání testují na známém kompletním hw.
u pc se ti ho možná nepodaří spolehlivě vyřešit.

po dalším neúspěchu zkus nakouknout do prohlížeče událostí - co píšou zajímavého.

jinak dobrý %username%, vybavuje mi jeden film.

Tak jsem to zjistil, to cvakání. Asi třicetkrát jsem to uspal a probudil,po každý to naběhlo, a cvaká to opravdu ve zdroji. Je to takový cvakání jako kdyby sepnulo nějaký relé, jako když to tam patří. Ale zkusil jsem ještě jednu věc. Protože tak nějak průběžně aktualizuju ovladače GK, a nevím kdy to bylo naposled, jestli před těma potížema a nebo ne, tak jsem vymazal ovladače GK, vyčistil registry a nainstaloval starý z CD co bylo u GK. Tak uvidím.

bohužel, pro jistotu začít zálohovat důležité soubory na další disk.

jenže může to být způsobeno jak zdrojem (občas nedá správný resetovací impuls, nestačí mu naběhnout nějaká větev), tak diskem (u něj zkontrolovat s.m.a.r.t. záznamy).

tazatel: ne, baterka necvaká.
předpokládám, že už aspoň pracuješ na půjčení jiného zdroje - by se vyloučil jeho vliv. pokud to bude mírně slabší zdroj, odpojit po dobu testu zbytečné periferie (dvd).

kdyby jse slysel co dela muj HDD po startu xp...to je zvuk jak kdybych do pc kopl takze s cvakáním si rozhodně nedělejte starosti , mně se to občas stává s novým corsair zdrojem...zdroj na vině není (velmi nízká pravděpodobnost) ....nepadá deska někdy?

HDDlife Pro hlásí všechno OK.
No a deska? Počítač jinak jede naprosto normálně, žádný problém během provozu, ani při hraní náročnějších her není žádná potíž. Ani se to nijak moc nehřeje. Prostě normál, jen to probouzení.