Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadava internet

Zdravim, od nedele mi zacina vypadavat internet. Normlane si brouzdam po netu a najednou mi vsecko spadne a konec. Tak musim vlezt do nastaveni routeru a najdu sit na kterou sem pripojeny potvrdim OK dam reboot a nekdy se chytne a jede net dal. Ovsem dneska se nechytnul tak tak sem udelal reset routeru a nastavil vsechno znova a jel. Jeste si vsimam, ale to uz je delsi dobu ze kdyz vypadne proud tak musim nastavit z PPoA na PPoE. Nevite v cem by mohla byt chyba ? Router mam Air Live WL-5460AP a internet chytam pres wifi. Diky

Tak si ten airlive musis nastavit aby sa reconnectol po nejakom vypadku signalu. Ak to vobec umoznuje. Prip. pouzit lepsiu antenu alebo lepsie umiestnit, alebo skusit iny WiFi kanal na Dlinku, kanal ktory momentalne pouzivas moze byt zaruseny susedmi. Zmenou mozes znizit mnozstvo vypadkov.

Router mam Air Live WL-5460AP a internet chytam pres wifi.

takže to vypadá že internet máš od telecomu, vede do adsl routeru dlink (s wifi) a má ip 10.0.0.38, před počítačem máš zapojený airlive v režimu bridge (možná bridge client pro více pc).
pokud je to jinak, není to z tvého popisu jasné.

problém s netem může být v obou krabičkách.
když se připojíš drátem k tomu dlinku - funguje net?

edit: tak kolegové uvádí stejné zapojení, teď by bylo zajímavé vědět, v jakém režimu je po případných výpadcích proudu ten air live.

v adsl krámech se nevyznám, s telecomem nechu mít nikdy nic společného.
tvoje nastavení ppoe je snad ok. jestli je ten dlink od nich, zavolej jim na reklamace, že po výpadku napájení se ten krám automaticky nepřihlásí do jejich sítě - jestli chcou vidět ten obrázek.

nebo si půjš jiný adsl router/modem )s lan výstupem ať neřešíš usb ovladače), připoj jediný pc a zkoušej přerušovat napájení jestli se bude chovat normálně.

ty výpadky - to dělá jen tobě když jsi připojený přes wifi, nebo i tomu kolegovi co je píchlý do dlinku rovnou přes kabel?

ad-hoc je mezi 2 pc. připojení k routeru může každý výrobce označovat jinak, třeba to infrastructure.
když ti nejde automatické připojení dhcp, nastav si adresy staticky a pak zjišťuj proč nevidíš na router.
dokud sem nedáš výpis konfigurace tcp/ip obou pc (ipconfig -all), nemá cenu to dál řešit.

čili předpokládám že ti to normálně funguje, ty hodnoty vypadají normálně.
jen bych šifrování wep64 změnil na wpa/2, pokud se nechceš dělit o linku s okolím. normu jen na "g", pokud bude signál dostatečný.

tamten kolega připojený přes kabel: má ip 10.0.0.1? a vidí na nastavení dlinku?
celkem nechápu proč byste měli mít problém s připojením, ale dlinky nepatří mezi spolehlivé zařízení, před vyhozením by to ještě stálo za flashnutí routeru.
taky si můžete nastavit statické ip (10.0.0.x, maska 255.255.255.0, brána+dns 10.0.0.138), a dhcp v routeru vypnout.

když zvolíš wpa na dlinku a potom na air.live, tak se nepřipojíš?
nicméně problémovým kusem je spíš ten dlink - tvůj kolega je k němu připojen přímo a taky mu net vypadává.

už jste si zkusili dát pevné adresy (on 10.0.0.1x, ty 10.0.0.2x) místo automatického nastavení, a vypnout na dlinku ten dhcp?