Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký prehliadač internetových stránok je najlepší?

Chcel by som vedieť o najlepšom prehliadači internetových stránok. Práve používam Maxthon a som s ním celkom spokojný, ale predsa mi to nedá. Niekto vraví, že Opera je dobrá a niekto že Firefox, ale pri týchto dvoch prehliadačoch sa mi v niektorých stránkach nedajú zobraziť niektoré položky menu a napríklad pri Firefoxe mi nevykresluje rámy. Možno Maxthon má nevýhodu, že je napojený na Internet Explorer a sem tam niekedy pomalšie načítava, ale zobrazuje všetko tak ako má. Mohol by niekto napísať svoj názor?

Já jsem příznivce Opery, jiní zase preferují Firefox. Tady větší chybu neuděláš, jestli zvolíš Operu, nebo Firefox. Těžkou chybu ale děláš, pokud volíš cokoliv, co má co společného s IE. Věc se má tak, že IE je, co by (prozatím, ale všeho dočasu!) nejrozšířenější prohlížeč nejvíce napadán. Snad největším prohřeškem proti bezpečnosti je potom ponechání zapnutého ActiveX.
Co se týče toho "chybného" zobrazování, tak to není chyba Opery, či Firefoxu, ale paradoxně IE, resp. milého Microsoftu. Zatímco alternativní prohlížeče se striktně drží předpisu, tak Malý Měkký, ve své povýšenosti, se velmi odchyluje od standardu a zavádí vlastní vymyšlenosti. No a lenošnější programátoři stránek kontrolují a upravují výsledek tak, aby to chodilo k jejich spokojenosti na IE, co by nejrozšířenějším prohlížeči.

Používám už několik let též nástavbu IE Maxthon a naprostá spokojenost. Pokoušel jsem se pluginy (a celkem úspěšně) vnutit Firefoxu chování Maxthonu, ale jelikož jsem, v oblasti software, značně konzervativní, vrátil jsem se zpět ke staré lásce :-*:-[:-)

Ako kde. Podľa mňa FF a Opera. Každý používam inde.

Edit:
FF - všade
Opera - hlavne na pokeci, lebo tam sa otvárajú okná a neznesiem, ak vidím viac ako jednu inštanciu internetového prehliadača v dolnom paneli. Opera to vždy zachytí do ďalšieho panelu.

Suhlasim s JF...
Aj ja som si stiahol Operu... Mozillu... Firefox... a nakoniec som pri nom ostal...
(moje pozorovania :-) )
- rychlejsi (no comment... fakt je na mojom compiku rychlejsi ako IE...)
- moznost pluginov... (neviem si predstavit iny HTML validator ako ten v FF :-) )
- tabbed browsing (sorry ak som to zle napisal)
- ochrana pocitaca (ciastocna)

Nic viac nepotrebujem... a samozrejme sa mi s nim prijemne pracuje. Opera je tiez dobra, ale trochu zle vykresluje niektore stranky (no comment :) nevravim ze FF je dokonaly :) a nepacilo sa mi ako sa s nou pracuje... mnohym vsak bude vyhovovat.

LucKobRa