Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno PC nejde zapnout

poradte mi, včera mi comp normalne fungoval, vecer jsem jeste nahraval nejaky film tak jsem nastavil at se po skonceni nahravani vypne pc. dneska jsem prisel ze skoly a nejde vubec zapnout, dioda ktera normalne blika nedela vubec nic, cely pc ani nepipne a vubec nejede. zkousel jsem i jestli funguje zasuvka ale ta funguje normalne, jeste me napadlo jestli treba neodesel zdroj. budu vam vdecny za kazdou odpoved

Pokud vůbec nepípne, tak odpoj komplet vše (i z USB a PS2),
kromě procesoru a větráku na něm, grafiky a RAM.
Nejlíp je ponechat jen jednu RAM, pokud jich máš více.
Zkontroluj zasunutí RAM a grafiky (vyndat a zandat).
Pak snad začne komp nějak pípat nebo ti ukážou diody, v čem je problém.
Zdroj máš jaký? Typ a model... zjistíš po otevření bedny na štítku zdroje.

Jo, to se mi taky jednou stalo, cca před 3 lety. Večer jsem PC vypnul, ráno ho chci zapnout a ani ťuk, vúbec nic se nedělo. Postupným vyměnováním komponent jsem došel k tomu, že umřela základní deska. Měl jsem ji vymontovanou ze skříně, zapojený jen procesor a paměti, který v jiný desce šly bez problémů a deska ani netutla. Nicméně jsem ji ještě pro klid duše odvezl k jednomu známýmu, ten ji zapnul - a normálně jela! Tak jsem ji dovezl zpátky, zapojil ji zpět do skříně a PC šlape dodnes.
Zní to neuvěřitelně, ale je to fakt. Pak jsme se známým dospěli k názoru, že se deska chtěla asi svézt v autě... :-)

kdyby se náhodou stalo a byla mrtvá základní deska, je možné do ní dát procesor z té staré? vyžaduje výměna základní desky nějakou zvláštní instalaci nebo se do ní prostě dají všechny komponenty a připojí se zdroj ?

Ak su dosky odlisne (iny chipset, alebo iny vyrobca, atd) tak je dobre (vacsinou aj nutne) nainstalovat Windows nanovo. Ked je doska uplne stejna (vyrobca+typ) tak staci znova aktivovat (ak to bude vypisovat ze treba Win aktivovat, ak nebude nic pisat tak netreba ani aktivovat).
Procesor sa nijak neinstaluje, da sa pouzit aj v novej, ak ho nova doska podporuje.

Chipset aj vyrobca je stejny takze pravdepodobne nebude treba novu instalaciu. Bude treba mozno preinstalit ovladac zvukovky k novej doske (ta AM ma 8kanalovu), a takmer urcite bude treba aktivovat Windows (bud klapne aktivacia cez internet alebo ked nie tak cez telefon).
Co prosimta riesis dosku ked este nevies co je vadne?

Dobrý den,
hrál jsem s přítelkyní po LAN a náhle jí spadlo celé PC. Prostě hned natvrdo, jak když vytáhnete šňůru.Zkoušel sem jiný prodlužovák prostě vše,abych vyloučil el. závadu.Takže mě napadl zdroj. Koupil jsem nový, ale co je divné v jiné desce, která má diodu pro svícení je-li pod proudem, tak sice dioda svítí, ale nic se neděje.Prohazoval jsem zdroje jak se dalo,ale stále nic. PC nepípá ani nikterak nereaguje. Procesory nemůžu přehodit (já INTEL přítelkyně AMD).Zkoušel jsem i RAM, ale také bez odezvy. Potřebuji zjistit co vyměnit. Děkuji