Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou mechaniku pro DVD-RAM zápis?

Mám LG 4163B, používanou hlavně na DVD-RAM (BHA ovladač) zápis. Pálení na CD/DVD-R/RW využívám minimálně. Řada lidí si na LG stěžuje a tak by mě preventivně zajímaly tipy (osobní zkušenosti!) na kvalitní mechaniku, která DVD-RAM zvládá. Light-scribe by byla jen třešnička na dortu.

Na rozdíl od jiných jsem nějaké problémy s pálením CD/DVD zatím nepozoroval. Akorát je mechanika dost pomalá při načítání CD/DVD-ROM. Používám média Verbatim DataLifePlus (Advanced AZO +) od Mitsubishi Chemical.

Používam tie isté médiá. Tiež LG, ale DVD-RAM ma sklamalo. Chcel som napáliť na DVD-RAM všetky programy, čo mám nainštalované, aby som ich nemusel vyhľadávať po archíve a zapisovalo mi to asi 300 kB/s a aj to nejako mrzlo. Síce to vypálilo, ale 30 MB trvalo asi 15 minút. To už bolo na mňa veľa. Kedysi ten problém nebol. Potom som preinštalovať Windows a DVD-RAM som už neskúšal. Nemáš podobné skúsenosti? Teraz mám programy na CD sformátovanom pomocou InCD. Možno to vtedy blblo, že už bol Win narušený, neviem. A nemám chuť ani inštalovať ovládač DVD-RAM. Ako rýchlo to zapisuje tebe? Nemyslím vo vypalovacom programe, ale pri použití DVD-RAM ako HDD.

Edit: Môj ovládač: XPDrv5005BHAOEMEN.exe

Je to pomalé, to máš pravdu. Ale nemrze mi to. Velké objemy dat najednou nezapisuju, tak mi pomalost nevadí...

Zkus změnit formátování (FAT, UDF) a odzkoušet kopírování, co půjde rychleji. Nevím, má-li to vliv na DVD-RAM zápis, ale máš u mechaniky povolen DMA zápis?

Test rychlosti: 7,5MB soubor 5 vteřin. Adresář 38MB (cca 15 souborů) 25 vteřin. Adresář 5MB (cca 1100 hodně malých souborů) 15 vteřin.

Ja mam LG 4166B a uz ji budu podruhe reklamovat. DVD-RAm zvladala normalne ale zato se uz podruhe porouchala. Ted uz totalne, jenom blika jinak nic. Kamos ma NEC 4155 a nemuze si ho vynachvalit. Mel jsem ho na tydem pujceny ve svym PC a byla to parada. Cteni i zapis uplne bez problemu. Na rozdil od moji LG, ktera kazdou chvili neco neperecetla nebo z ni vypalene DVD nejdou pro zmenu cist vv prehravacich. Az mi vrati penize za tu LG, urcite si koupim NEC 4155.

Vieš čo, tie reči okolo LG sa šíria ako davová psychóza. V mojom okolí existujú iba LG mechaniky(rad 4120B a 4163B) a nikto sa nesťažuje. Tie najnovšie už neviem aké sú. A NEC teda neviem,neviem... Jednu mechaniku NEC 4550 som videl a to by som teda nebral. Čítala horšie ako moja stará LG 4120B.

Jaky reci okolo LG mas na mysli? Ja jsem koupil LG 4166 na zaklade priznivych recenzi a je to od zacatku jedno velky zklamani. V pondeli jde podruhe na reklamaci. Nikdy nefungovala dele jak 12 dni. Jedno je jisty - LG uz zdaleka nejsou tak dobre jako treba byla ta tva 4163B. Kdybych byval nedal na nejakou recenzi na www.cdr.cz a koupil rovnou NEC, mohl jsem mit klid a v klidu si palit.

Škoda, že 5-ti rychlostní DVD-RAM Panasoniky nejsou v Alfě,
mám zatím jen 3x Verbatim a ta rychlost při velkých souborech
je přece jen pomalá. Panasonicy jdou sice sehnat v netových obchodech,
ale nechce se mi na poštu kvůli 1-2 ks placek.
Jinak mám všechno stejné jako L-Core, včetně FW.

Na DVD mám dvě - kvůli problémům. LG 4120B používám pouze na čtení a Asus 1608P na pálení DVD. Naprosto bez problémů, LG mi stále vyráběla tácky pod pivo. ALE na CD používám starou Combo mechaniku Lite-On 5232K, protiže ta zase bez problémů pákí CD - na rozdíl od těch ostatních.
Pravda - šachty mám plné a musel jsem dát rozdvojku. Teplota skříně bez problémů na 1 větrák.:-)
Renda

Zde si asi malinko nerozumíme. Já nyní nemluvím o nějaké vadné sérii ale spíše o vlastnosti mechanik LG.
Vadnou sérii seriozní výrobce může jednoduše stáhnout z prodeje a buď opravit nebo zlikvidovat. V případě, že je tzv. nestandartní chování jeho produktů spíše vlastnost, je náprava o poznání složitější. Nicméně každý zákazník má naštěstí možnost volby a může vždy zvolit produkt od jiného výrobce, který netrpí neduhy, známými od LG.

Já bych taky doporučil NEC 4550. Čte uplně všechno a pálí suprově. Před tím jsem měl LG4163 a pořád jsem řešil nějaký problémy. Stačilo trošku škráblé DVD a už jsem ho musel jít skopčit do druhého PC, kde jsem měl už toho NECa.