Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou mechaniku pro DVD-RAM zápis?

Mám LG 4163B, používanou hlavně na DVD-RAM (BHA ovladač) zápis. Pálení na CD/DVD-R/RW využívám minimálně. Řada lidí si na LG stěžuje a tak by mě preventivně zajímaly tipy (osobní zkušenosti!) na kvalitní mechaniku, která DVD-RAM zvládá. Light-scribe by byla jen třešnička na dortu.

Na rozdíl od jiných jsem nějaké problémy s pálením CD/DVD zatím nepozoroval. Akorát je mechanika dost pomalá při načítání CD/DVD-ROM. Používám média Verbatim DataLifePlus (Advanced AZO +) od Mitsubishi Chemical.

Ja mam LG 4166B a uz ji budu podruhe reklamovat. DVD-RAm zvladala normalne ale zato se uz podruhe porouchala. Ted uz totalne, jenom blika jinak nic. Kamos ma NEC 4155 a nemuze si ho vynachvalit. Mel jsem ho na tydem pujceny ve svym PC a byla to parada. Cteni i zapis uplne bez problemu. Na rozdil od moji LG, ktera kazdou chvili neco neperecetla nebo z ni vypalene DVD nejdou pro zmenu cist vv prehravacich. Az mi vrati penize za tu LG, urcite si koupim NEC 4155.

Na DVD mám dvě - kvůli problémům. LG 4120B používám pouze na čtení a Asus 1608P na pálení DVD. Naprosto bez problémů, LG mi stále vyráběla tácky pod pivo. ALE na CD používám starou Combo mechaniku Lite-On 5232K, protiže ta zase bez problémů pákí CD - na rozdíl od těch ostatních.
Pravda - šachty mám plné a musel jsem dát rozdvojku. Teplota skříně bez problémů na 1 větrák.:-)
Renda

Zde si asi malinko nerozumíme. Já nyní nemluvím o nějaké vadné sérii ale spíše o vlastnosti mechanik LG.
Vadnou sérii seriozní výrobce může jednoduše stáhnout z prodeje a buď opravit nebo zlikvidovat. V případě, že je tzv. nestandartní chování jeho produktů spíše vlastnost, je náprava o poznání složitější. Nicméně každý zákazník má naštěstí možnost volby a může vždy zvolit produkt od jiného výrobce, který netrpí neduhy, známými od LG.

Já bych taky doporučil NEC 4550. Čte uplně všechno a pálí suprově. Před tím jsem měl LG4163 a pořád jsem řešil nějaký problémy. Stačilo trošku škráblé DVD a už jsem ho musel jít skopčit do druhého PC, kde jsem měl už toho NECa.