Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký OS ???

Jaký typ OS Linux byste mi doporučili ,..

1.Pro dobrý vzhled

2.Dobrá funkčnost

3.Nejlepší programování apod.

+ Existuje něco,..aby Windows programy běžely na Linuxu ??

Děkuji

1. dobry vzhled - hladaj nejake Linux desktop distro - frekventovane pouzivane su Ubuntu (Kubuntu ked preferujes KDE), Suse (Novell), Gentoo, Debian (Ubuntu je derivat Debiana), Mandriva a stovky dalsich.

2. dobra funkcnost - akoze aka funkcnost? desktop alebo server? multimedia, video, alebo office, programovanie, hry, server aplikacie typu web, aplikacny server, databaza, file server samba, firewall, router, alebo nieco ine?

3. programovanie - v com? Java? C/C++? PHP?

skus upresnit, alebo sa rovno presun na root.cz, abclinuxu.cz poradna, ci iny Linux dedikovany web...