Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nebootuje notebook

Mám notebook HP 550 a po zapnutí se zobrazí logo výrobce, pak problikne nápis initializing intel boot agent GE v1.2.44 beta-1 PXE 2.1 build 086 (wfm 2.0) a pak se objeví modré okno s nápisem Power-on Password a vedle toho se zobrazí klíč. Nereaguje žádná klavesa jen enter. Po třetím entru už lze jen natvrdo vypnout. Zkoušel jsem vytáhnout baterku z desky, abych resetoval bios, ale bezvýsledně. Do biosu se lze dostat, ale tam jsou jen čtyři položky. Network boot protocol, boot order, show setup promt, setup menu wait time. Díky za radu

Zadavas tam blbe heslo (klavesy urcite reaguju, zadavane heslo sa urcite NEbude vypisovat na obrazovku aby si ho vsetci naokolo mohli precitat)

V BIOSe je urcite poloziek viac (ale mozno az po zadani spravneho hesla). Odnes ten notebook nazad cloveku kto vie spravne heslo.

Heslo sa resetovanim BIOSu u notebookov nemaze. Maze sa len u cinskych desktopovych motherboardov.
P.S. a nevymyslaj blbosti ze niekto zabudne BOOT HESLO. To musel zadavat pri kazdom spusteni notebooku. Odnes to vratit tomu komu bol NB ukradnuty, alebo ak to je legalne ziskane tak servis.
P.S.2. skusit stlacit klavesu Fn, je mozne ze je zblbnuty EC a mysli si ze je stlacena. Vybrat akumulator a nabijacku na par hodin tiez by som skusil aby sa resetol EC. Heslo ale budes potrebovat.

resetováním biosu se heslo obyčejně maže ne

Notebooky pôvodne neboli určené na hranie chlapcom. Obchodný cestujúci tam mávali dáta od ktorých závisela ich práca - schopnosť platiť hypotéku, poistenie, leasing na auto. Ich strata by síce mrzela no obnoviť sa dajú z papierov. Ak sa ale ocitnú u konkurencie tak veľmi veľký problém. Preto BIOS-y u notebookov až tak blbé nie sú aby si password resetoval vybramním batérie.
Chlapec od susedov má smolu jedine autorizovaný servis.

no a co s tím kdo dělal? kdo to měl v rukou, a kdo se bavil zadáváním hesel? proč se ho nezeptáš?
čili nějak nepochopím proč se ptáš tu - myslíš že ti to zdejší učastníci zaheslovali? napiš do hp, a poptej se jich co s tím krámem.
třeba disky sata2 umí taky zadávat své přístupové heslo, bez něj se k obsahu nedostaneš ani v jiném pc - tak si zkus vybavit, kdo si s tím naposled hrál.

edit:

To heslo tam dal sousedův kluk a zapoměl ho. Je to jeho notebook.

no tak mu kup lízátko ať nebrečí, a ať si zacvaká opravu.