Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vše se točí kolem mojí věže

Tak nevím, ale hodně často se stává, že se debata ohledně vypalovačky schoulí k debatě o mojem "Mini Hi-Fi systému". Jakoby lidi pořád nedokázali pochopit, že kvalita zvuku tohoto zařízení je mnohem lepší, než kvalita kterou vydává např. Genius HT 5.1
Nebo to pochopili a jenom mě rozčilujou?

[mod]Zamknul jsem to já, už se mi z toho točení kolem tý skvělý věže celkem točí hlava. Probráno to bylo dostatečně. (anarchist)[/mod]

Tak tedy anketa:

Zase na druhou stranu to, když někdo napíše, že Geniusy mají dobrý zvuk, tak to je pro mě takové polichocení. Vím, jak hrají, tak když vím, že moje věž hraje o mnoho lépe, tak kdyby slyšel ten dotyčný mou věž tak by se asi rozplýval blahem, takže to je v klidu.

Jakoby Mirek pořád nedokázal pochopit, že je každýmu úplně u pr*ele, v jaký kvalitě poslouchá CrazyFroga.

Btw: Hlasoval jsem pro Genius, protože je lepší než Tvoje "Mini Hi-Fi", než Ty a v neposlední řadě taky proto, abych Tě rozčílil. ;-)

Posílám to do Geniusů SBS 560 a kvalita mi úplně stačí. A narozdíl od Tebe nemám potřebu pořád veřejně onanovat nad tím šmejdem-v kategorii věží- co máš doma. A nepíšu ani epické texty plné úžasu jak sličný zvuk basů beden byl slyšet až u pokladen a kdo tu věž v obchodňáku slyšel zářil štěstím a vrátilo se mu zdraví a plodnost.

Proč si měl koupit ty kvalitnější?
Aby měl lepší zvuk, + 800 Kč už není taková investice navíc

Proč periferie sociálního typu´?
Příjde mi to úsměvné, když má někdo namakaný komp, k tomu klávesnici s uřezanýma tlačítkama a ještě ani ne multimediální ale klasika pokud možno ta nejlevnější za 100 Kč a nějaké repra šumítka, ale hlavně, že tam má Audigy kartu..
Já si zakládám na kvalitních periferiích, je to taky vizitka majitele toho PC..

Mirečku, miláčku já už lásko tu klávesnici s uřezaným sléép dávno nemám, mám černou genius s kalkulačkou. Vzhledem k uspořádání mojeho pokoje když sedím v nudli 2.20*4,8metry - a u okna kdy kolem sebe mám ty repro v rozmezí 2*2metry- mě stačí ty obyčejný genius. Věř mi, že kdybych jen trochu chtěl, tak mám geniusy ty poslední dřevěný s označením 5000. A pokud by mi šlo jen o to tě nasrat tak si rád tu trojku přidám. Ale co sou nějaká repro za 4 tácy proti tvojí """"věži"""" do které proudí zvuk z integrované zvukovky.
Jo miláčku a ta klávesnice genius je kurwa multimediální to bys čučel! m.j. kolečko na posun textu na internetu. Ale máš pravdu v tom že je to creative SBS 560 A ne genius:-*

Plácáš nesmysly!Nevíš nic ..co je kvalita zvuku!!Byl si někdy v nahrávacím studiu?Třeba u Pařízka(Citron) v Porubě?Tam bys pochopil jak je těžké dostat zvuk(třeba kytar) co chceš aby byl.A až to CD zmydlíš tak je taky třeba ho dát do odpovídající aparatury, a k ní připojit nějaké monitory(myslím audio).Ty tu píšeš o komerčních srač..a o kvalitě zvuku nic nevíš!!
Edit:Howg!!! nebo jak se to říká....

Bezpredmetna diskuse... Muj Pioneer 7.1 + Yamaha Surround System hraje urcite lip... ;-)

Ja hlasovat nebudu, ale jsem za Geniusky - ty ti prenesou (zesili) pouze zvuk, ktery je na vstupu, a nepouzivaji ruzne problematicke filtry/ekvalizery/dozvuky/cicovimjeste. Je to zcela subjektivni problem... 8-)

Hlasy neregistrovaných používateľov boli vymazané z dôvodu opakovaného hlasovania (medzi inými 93 a 16 hlasov z IP adries, ktoré používajú aj registrovaní používatelia). Urobíme všetko pre to, aby sme obmedzili podobné podvody v anketách.

Safra, ty jsi už opravdu ale magor a jako kolovrátek budeš furt točit to svoje pořád dokola a dokonce už i vytvářet podobně nesmyslné ankety ::) , tak dotaz aspoň přesněji formuluj, tj. Co má větší výkon? A budeš s množstvím kladných odpovědí spokojený a třeba už s tím dáš pokoj, chybí mi tu smajlík s očima nahoru.

BTW. Někomu je to holt zbytečné vysvětlovat, že mezi kvalitou zvuku a výkonem není přímá úměrnost.

Craft

Jak říká jeden můj kolega na kvalitním aparátu by poslouchal i žabí kunkání, ale teď nevím jestli jsem to špatně nepochopil a nemyslel třeba toho Crazyfroga, protože dle google je to nějaký oblíbený interpret u náctiletých, ale pro změnu zase znám Neuroticfish...asi bláznivá a neurotická zvířátka jsou v kurzu, akorát oboje z jiného soudku :-)

Craft

Prostě moje věž byla ve své době a i v současnosti je po zvukové stránce to nejlepší co se dá v kategorii 15-20 tisíc koupit, a je až úsměvné se to snažit porovnávat chrchlátkama za 3 tisíce. Bohužel to tak ale musím dělat.

Nejlepší věž do 15 tisíc: Mirkova věž
Nejlepší a nejhezčí a nejúdržovanější 15 metrový autobus: 7601

Prostě moje věž byla ve své době a i v současnosti je po zvukové stránce to nejlepší co se dá v kategorii 15-20 tisíc koupit

Si děláš kozy ne??? za 15 tis. si pořídím rozhodně něco lepšího než ten tvůj šrot.Běž už s tou tvou hifinou do p.............

[mod]Upravené - tag code slúži pre zdrojové kódy a nie na citácie. (los)[/mod]

Kolega nahoře co má Creative SBS 560 za 1200 Kč a k tomu Audigy kartu, se určitě bude hádat, že mu to hraje kvalitnějši než mě s integrovanou, což je nesmysl.
Ale je to typické myšlení a uvažování PC techniků a lidma co se hodně věnují PC, oni berou a uvažují pouze v rámci faktů a čísel, tedy moje karta a moje repro má třeba odstup od šumu tolik a tolik, kvalita vzorkování taková a taková, a že existuje nějaké skutečnosti které určují kvalitu zvuku, věrnost, správnou barvu, dobrý stereofonní prostor už moc nepřipouští, a kdybych nějakému takovému řekl, že na kvalitu zvuku má i vliv kabelu tak by asi jen nevěřícně kroutil hlavou, přitom to jako fakt jde poznat, já když si repro připojím nějakým 0,25 cm tlustým tentononcem co se běžně dodává tak to hraje o něco hůže než s kvalitním dokoupeným kabelem o průřezu 3 mm..

To Los : myslím, že by to chtělo ještě položku Quote, jinak použití Code pro citaci láká.

To Mirek : cituji : ...že existuje nějaké skutečnosti které určují kvalitu zvuku, věrnost, správnou barvu, dobrý stereofonní prostor už moc nepřipouští, a kdybych nějakému takovému řekl, že na kvalitu zvuku má i vliv kabelu tak by asi jen nevěřícně kroutil hlavou...

A na to jsi přišel sám (to pochybuji, jinak by jsi neplácal ty svoje nesmysly) nebo jsi to vyčetl ze stránek o hifi technice, aby jsi zase mohl překroutit svá tvrzení :-)

BTW. 3mm2...hmm, že by nový průřez vodiče, ale jinak těsně vedle 2,5; 4 :-D

Craft

kua žádných 3 mm2 ale průřez 3 mm... Odkdy se průřez udává v milimetrech čtverečních?
Doporučuju ti se vrátit do 7. třídy ZŠ, tam se metrické jednotky probírají.
Jinak to nahoře nemá být 0,25 cm ale 0,25 mm, což je běžná tloušťka kabelů třeba u Genisů apod.

Třeba od té doby co existují elektrotechnické normy a normy pro průřezy vodičů ;-)

Takže si vyhledej nějakou knížku třeba základy elektrotechniky a hezky si počti než začneš něco plácat a někoho poučovat :-)

A nebo si najdi v google tabulku s průřezy vodičů a ten 3mm2 jedině že by jsi si tam domaloval :-).

BTW. Viděl jsi vůbec někdy ve skutečnosti tloušťku vodiče u průřezu 0,25mm2 ??? Asi ne, protože když už se jedná o nějakou nítěnku tak min. 0.5 nebo 0,75mm2.

Ještě nějaká perla vašnosto ?

Craft

Nič v zlom Mirčo ale ja mám repro creative za 12 tisíc (čiže katergória nižšia ako tá tvoja 15-20 tisíc) a to čo ty považuješ za slušný sound z tvojho Philipsu, tak je oproti mojim cvrlikanie cikády. Proste to nemožeš ani porovnať. HI-FI veže sú stavané len a len na AUDIO CD sound, ale Dolby Digital alebo nebodaj DTS vôbec nezvládajú. Len to basuje a basuje až kým nezačne rezonovať. A takúto odpoveď by si dostal v hociktorom elektro obchode. 8-)

Jinak k té integrované zvukovce mám většinou připojeny "repráčky za kilo" (ve skutečnosti stály 12 kilo) Creative Inspire P380 (2.1) na nějaké nenáročné aplikace jako třeba pustit seriál TV RIP nebo na nenáročný poslech MP3 občas i stačí. Věž někdy nemám ani odvahu pustit, kvůli zlobivé sousedce.

Aha. Takže nechápu. Tady se navážíš do repráku creative 5.1 a srovnáváš je se svojí věží. A přitom máž k počítači připojený Creative Inspire P380 a věž máš zabalenou v krabici aby se neopotřebovala. Případně ji nemáš odvahu pustit. Tak fakt nevím kdo je .....

Že občas jí nemám odvahu pustit hlasitějš, protože ta sousedka je trošku na hlavu. Něco pustím a do 5 minut slyším třískání do parapetu. Jednou jsem to vyřešil suprově, jsem vytisknul plakát "Zákaz třískání do parapetu" a vyvěsil ho před okno, a byl nachvilku klid :-D Nevím co jí to tak najednou vadí ta hudba, kdysi to vyhrávalo třeba 7 hodin v kuse a nic, a teďka to zapnu a už abych šel zavírat okno ať mě neruší třískání do parapetu.

Když nechceš mít blbý kecy tak je neměj. Ty jsi úplně mimo SBS 560 i ty P380 jsou základní výrobky od creativu tzv. low-end ale Ty si přesto nedokážeš neodpustit rýpnout že ty tvoje P380 jsou kvalitnější. Kdybys to měl o třídu lepší tak bych to možná pochopil ale máš základní výrobek a svoji hrdost.

Kdybys byl normální tak bys napsal, že jsou kvalitnější třeba na hudbu ale prd. Oni jsou prostě lepší na všechno.Kdyby ta tvoje integrovaná zvukovka byla schopná vygenerovat něco víc jak stereo tak bys možná u přehrávání dvd pochopil rozdíl mezi 2+0 a 5+1. Teda vlastně Ty bys to nepochopil nikdy ale někdo jinej co není zatíženej na věže, autobusy a na to "mám lepší" by to pochopil.

Dál už na thready militantní, polomilitantní, debilní a o věžích odpovídat nebudu.

Mirku, slysel jsi nekdy o tom, ze kdo ma rad muziku a ma penize a vlastni velkej barak, tak si muze koupit bedny za 600 000 Kc, k nim zesilovac za pul milionu, zbytek aparatury si jiste domyslis sam. Myslis, ze tvoje chrchlatka za tehdejsich 15kKc hrajou lip nez tohle?
BTW: Mame doma mimojine sestavu od Technics cca 15 let starou, v tehdejsi mene byla celkova cena nekde okolo 100 000 (60000 zesilovac, tuner atd a 40000 petipasmovy repraky od nejaky svycarsky firmy). Kolik by to stalo dneska netusim, asi hodne malo, vzhledem ke stari, ale myslim, ze na ty tvoje chrchlatka by to stacilo taky ;)

// dobra onanie, ne? skoro jako sam velmistr mirek :)

Já psal někde, že neexistuje nic lepšího než ta věž? Psal jen o tom, že jsou mnohem lepší než třeba Geniusy nebo Creative a jiné podobné podobné plastovodřevěné odpady.
Jo až budu vydělávat tak si koupím Hi-Fi sestavu Onkyo a repro Jamo a to bude panečku zase jiný zvuk, těch 40 tisíc podle mě za to stojí.

Soráč, ale kdy si to pořídíš :-)

Nějaké Onkyo a Jamo, to snad nepovažuješ za špičku,
ta je někde jinde. Za 40 litrů koupíš tak akorát middle-end
audio sestavu, to mi věř. Taťka má optické kabely, pozlacené
konektory ( což je chyba, lepší je odizolovat dráty a zapojit
je přímo ), bedny má dělané na zakázku s basáky Videoton,
poslouchací cimru má odhlučněnou plásty, pohlcujícími zvuk
a smutně musím konstatovat, že jsem jednou v životě s tátou
navštívil jeho kolegu z práce, který má opravdovou Snob-end
aparaturu. Od té doby tuším, co je strop.

Mirko nic v zlom, ale nechcel by si uz skoncit s tymito nezmyselnymi threadmi? zacinam naberat dojem, ze tu zacinas prenasat chovanie zo zive a zacina mi to trochu vadit. netvrdim, ze na poradni nemaju byt aj odlahcujuce temy, ale v tvojom pripade je ich na mna trochu moc. :-/