Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externi HDD ,,Jaký?,,

Mám v plánu si koupit ,,nějaký,, externi HDD. mel by mít cca.250GB čím více tím lépe a cena do 1500Kc .. Nevim však jakou značku a na jake rozhraní jestli eSATA nebo USB.. Co tak člověk slyší a čte tak asik USB je na přenos dat pomalejši ale pro mě asik bude vyhovující jelikož nechci rozebírat PC aby jsem ho připojil..

Takže HDD cca. :
Kapacita 250Gb
Cena 1500Kc

Rozhraní,značku a pod nechám na vás..
Nutnost aby jsem jej připojil k PC (deska Asus M2NPV-MX) i Nb Acer Aspire 3100

Předem Díky

Zalezi na prenosnosti a miere vyuzitia.
3,5" su vykonne, ale velke + vyzaduju dodatocny zdroj energie
2,5" su male, sikovne, prenosne a vedia existovat aj na jednom USB bez strkania do zastrcky, na druhej strane su o poznanie pomalsie.

V pripade 3,5" by som odporucil urcite Western Digital MyBook (neviem, ci zozeniete este 250GB verziu)
V pripade 2,5" nieco podobne. Znacku by som moc neriesil, WD, Samsung, Hitachi, je to o (ne)stasti, ci vychytite kus, ktory je vadny.

Tak pokud je přenosova rychlost jiná v rámcích sekund max 1min tak to mi v tom případě zcela stačí 2,5".
Ja myslel že je to něco jako vypalováni CD a DVD (ikdyz ma kazdy jinou velikost) vypaleni CD cca 4min a DVD 10min

Zdravim,
na Vanoce jsem resil take co pod strom a rozhodl jsem se nadelit si externak...Bohuzel nakonec nebylo moc casu na objednavani z internetu, takze jsem koupil defacto to prvni, co mi pod ruku prislo...A jsem spokojen.
Adata Nobility NH92, 320GB za cenu asi 1600,-
Libil se mi design a muzu rict, ze na bezne pouzivani a zalohu je pro me naprosto dostacujici i rychlost. Jak bylo receno vyse, jedna se o klasicke USB a je zde moznost jak napajeni jednim kabelem, tak v pripade potreby i pridavne napajeni.

Vzdyt jsem ti to psal... WD je ethalon, Toshiba je relativne problemova.

PS: muze to byt muj osobni problem, ale zlobi prevazne s intel P31, na starsich KT600 je relativne dobra...
PS2: v notebooku Toshiba byl disk Toshiba behem reklamacni lhuty 2x vymenovan. Toliko k teto znacce...

Jasně buď si koupíš 2,5 sata box a k němu normální 2,5palce sata hdd a složíš si to sám nebo to necháš na výrobci, ten to zalije do umělé hmoty. To si musíš spočítat.

Můžeš použít i ten box na který dáváš odkaz (kdybys měl víc disků tak to může mít smysl) ale potom je to podle mě dost nepřenosné...