Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení disku externě

Ahoj všem. Mám desku Gigabyte GA-EP35-DS3, v zadní části PC mám záslepku se dvěma externími SATA porty a jeden Molex jako napájení. A pak kabely, jeden z eSATA na interní SATA a druhý z Molexu na SATA napájení. A chci se zeptat, jestli bych takhle mohl připojit SATA disk jako externě.. A ten disk musím mít ještě vložený v nějakém externím boxu nebo rámečku? To je kvůli chlazení nebo otřesům? Díky moc za vysvětlení

aby si niecim kovovym neskratoval elektroniku disku

S tím mám taky zkušenost :-). Měl jsem štěstí, jen se vypnul zdroj (nešel nahodit, až po vytáhnutí a zastrčení do zásuvky) a disk to přežil. Ale může to být jen shoda náhod, že jsem zkratoval třeba napájení a ne 15 nožiček na jednom integráči :-)

Tak tak. Jestli disk polozis na izolacni podlozku, nemusis se niceho obavat. Pouzivam to u HTPC, disky plne filmu skladuju v prepravni "sprcce" (takovy ten pruhledny vixlajvantovy obal), pripojuju za behu systemu. Funguje to "normalne".