Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sdílení mezi účtama windows xp

cus lidi mam problem na pc mam dva ucty,a vzdycky kdyz neco nainstaluju je to i na druhym uctu,je to naky sdileni souboru atd.... ja bych se toho chtel zbavit,abych kdz neco nainsaluju tak aby to bylo jen na uctu kde sem to stahoval a ne zarooven na tom druhym:( pliiis radu :)))
Změna kategorie, původně: Programování (Kurt)

Tady má někdo totální hokej v administraci Windows...

Takže malé školení pro začínající samoadminy a jiné šiřitele virů:

1. Administrátor instaluje software pro všechny uživatele
2. Uživatelské účty jsou určeny pro ODLIŠENÍ DAT a uživ. prostředí, nikoli programů
3. I pokud instaluješ program "jen pro tohoto uživatele" (pokud tuto volbu nabízí), je instalován pro všechny, ale jeho ikona je umístěna do profilu instalujícího admina
4. Změnou umístění ikony z "profilu" All Users do vlastního profilu je možné danou ikonu odebrat všem vyjma sebe, ale stále se jedná jen o ikonu, spuštění aplikace nelze takto zabránit.

usnes se co ti vlastně vadí:
že z druhého účtu vidíš ikonu programu co instaloval první uživatel? tak ji přemísti na jeho plochu nebo ji smaž. taky v nabídce start můžeš odkaz přestěhovat jen k jednomu uživateli - ale k tomu potřebuješ umět trochu ovládat správce souborů, a tušit kde na disku je nabídka start.

že se oběma účty (správce) dostaneš k datům obou uživatelů? ano, od toho správce je, nebo si pořiď dva počítače.

poslední pokus - upozorňuju že průzkumníkové klikače a zapařené samoadminy nepovažuju za svéprávné:

ne me vadi ze kdyz neco nainstaluju,napr dejme tomu hru,tak je nainstalovana i v druhym uctu.

normální bývá, že aplikace je nainstalovaná v \program files. na ploše nebo ve start-menu se ti objeví jen zástupce - ale určitě se hra neinstaluje do více účtů najednou.
tušíš co je to zástupce? co je to adresář/složka? co je to správce souborů? jak vypadají windows na disku? co je v "C:\Documents and Settings\uživatel\Start Menu", případně v "C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu"?
že se vůbec ptám :(

...a stema ikonama,zastupcema,kdyz nakej smazu,smazu ho i na druhym uctu.

viz výš. ostatně smažeš jen zástupce, ne program. jistě, když má někdo vypnuto zobrazování přípon, je to pro něj po 5 letech u pc objev.
zástupce si z umístění na ploše nebo startmenu pro all-users můžeš přestěhovat do svého profilu, ideálně nějakým správcem souborů.
za normální správce souborů jsou považovány např. free commander, total commander, salamander ...

vlastně doteď moc nechápu, proč se tvůj dotaz jmenuje sdílení..., když se týká umístění zástupců (odkazů) na programy.
"sdílení" které jsi zapínal v xp-home, se týká vytvářených dokumentů, ne instalovaných aplikací - ty jsou pochopitelně přístupné pro spuštění prakticky vždy a všem.

tvoji ideu, že druhý uživatel vůbec nebude vědět o jednou nainstalovaném programu, by splnila jedině instalace druhých windows na rozdělený/další disk ... nebo druhý počítač.

Zkusím doplnit rozdíl mezi zástupcem a programem o popis, který jsem kdysi četl, jako vysvětlení pro jednu dámu.

Představte si, že program jsou klíče, počítač kabelka a zástupce lístek, na kterém je napsáno, že klíče jsou v kabelce. A teď si zkuste odpovědět na následující otázky:
V kabelce máte klíče, odemknete si byt?
V kabelce máte jen lístek, že klíče jsou v kabelce, ale klíče tam nejsou, odemknete si byt?
Vyhodíte lístek, ale klíče v kabelce zůstanou, odemknete si byt?
Vyhodíte klíče, ale lístek v kabelce zůstane, odemknete si byt?

Od té doby takto vysvětluji rozdíl mezi programem a zástupcem. Od té doby žádná z dam, které jsem tyto otázky položil, už problémy s odlišením pojmu program a zástupce problém neměla.