Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou spotřebu má mů počítač?

Zdravím. Mám k vám dotaz jakou spotřebu může mít tento PC?
CPU Pentium 4 3GHz
Ram 1536 mb
GPU Asus EAH 3650 256 mb
zdroj Eurocase 350W
HDD WD 1600 JS (160 gb)
Všem díky za odpovedi.
Změna předmětu, původně: Spotřeba (JaFi)

Pro všechny:1Kwh stojí ruzně zaleží na dodavately el.produ.Najdete to v ročním vyučtování za odběr.Jinak Prasák to napsal dobře.Každá dodavatelská společnost má svý stránky a tam dle tarifu zjistíte sazbu za 1Kwh denní,noční proud.Při koupi pc je manuál a v něm uvedená spotřeba,větčinou na konci v tabulce.

::) voltmetr z Tesca či Lídlu strkat do zásuvky? Ty jsou tak na proměření, jestli je nějaká baterka vybitá (kdo nevěří, tak ať si půjčí kvalitní měřidlo a porovná různá měření). Chce to ručičkovej měřák a udělat si přípravek (seriově zapojenej ampermetr se zdrojem), aby to šlo položit vedle, drželo to a nemuselo se na to šahat. Pak už se to vypočte dle vztahu P = UI => P=230*naměřený proud.

Pak už se to vypočte dle vztahu P = UI => P=230*naměřený proud.

A kde máš zahrunutej účinník?

P = 3.Uf.I.cos fí (pro třífazové sítě) (W)
P = U.I.cos fí (pro jednofázové sítě) (W)

a sdánlivý výkon.
S = U.I (VA)

Kdo by měl zájem, může si vypočítat i jalový výkon
místo P a cos fí dejte Q a sin fí (VAr)

akorát ty účinníky musíte nějak (ideálně) změřit. U cos fí se předpokládá, že by měl být 0,95...

Ok ale aj voltmeter mu je naprd, takze nejde o preklep w-v :) Ked chce merat spotrebu tak potrebuje wattmeter. (ptz metoda U*I je u striedaveho prudu velmi nepresna, a zavisi od spotrebica. U niektorych typov spotrebicov (napr. silne indukcna zataz) by si cez U*I vyratal uplnu blbost (kludne aj 10*vyssiu ako skutocny odber).
Wattmeter mera skutocny odber (realnu zlozku prikonu) ... (P.S. je otazne co mera ten z Tesca, to asi nevie ani sam vyrobca :)

P.S. to pisem hlavne aby dotazovatel vedel presne ze co si ma kupit, aby nekupil nejaku blbost.

Je to podobný jako psaní nestadantních znaků na klávesnici u pc.Kdy musíš zmáčknou 2 a více kláves.Změníš funkci měřáku.Tím nechci říst aby si někdo kupoval měřák za čtvt miliona,to ne.Stačí obětovat cca 800 a víše a nezáleží na tom jestli je ručikový nebo digitální.Měl by tam být certyfikát(atest)kolik ± proměřuje,ty levnější 0,1 ty dražší 0,0001 tak si vyber sám.0,1 je asi 10 až 15 za 24hod..Což není moc.

jsem taky moravák polenem i duší, ale nepíšu jak prase. furt nevím jestli si děláš srandu, ale tvůj text s 30 chybami na 3 řádcích prostě nejde číst.

věř tomu, že i tento sračkový wattmetr z kriplmarketu za 300 měří činný výkon, přestože účiník nezobrazuje a displej naopak hlásá "voltampéry".
jeho chybou je že je málo citlivý (8-bitový a/d převodník v procesoru), takže příkon spotřebičů ve standby režimu nezměří.
dražší model cca za 800 má o řád vyšší rozlišení, a tuto chybu nemá. navíc přímo zobrazuje účiník.

a certifikát v domácnosti je k ničemu - aby měl smysl, musel by se měřák nechávat každý rok-dva kalibrovat, přitom kalibrace je dražší než ten měřák.