Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Špehuje mě MS?

Po instalaci Eset Smart Security 4 jsem při instalaci zadal pro firewall, aby se na vytvoření pravidel ptal.

Teď mi svítí:
Vzdálený počítač se pokouší komunikovat s aplikací běžící na tomto počítači.
Aplikace: Generic Host Process for Win32 Services
Vydavatel: Microsoft Windows Publisher
Vzdálený počítač: 207.46.232.182
Lokální port: 123 ntp

a mám možmosti: zapamatovat a Povolit/Zakázat

Tohle už tu jednou bylo - cca před týdnem. Říkal jsem si ntp, to je něco s časem, s..u na MS a zadal jsem Zapamatovat a Zakázat. No a pak jsem nemohl naprosto vůbec na internet, ani ping na ip nechodil. Týden jsem v NOD zakazoval firewall až se mi ( nepříliš znalému NOD ) podařilo najít které z těch pravidel v NOD smazat.

Samozřejmě při dalším spuštění se ESET Smart Security znovu ptá - viz Aplikace, Vydavatel, ....

Asi bych to měl povolit, ale rád vím, co povoluji. Ví někdo, proč by zablokování této IP a portu ntp mělo
a) vést k tomu, že mi vůbec nechodí IP komunikace ven mimo síť
b) proč se vzdálený počítač snaží komunikovat .... . Měl jsem zato, že ntp funguje jako odpověď na dotaz z mého pc, nebo se pletu? Že by toto spojení mělo být iniciováno odjinud než z mého pc?

PC je WinXP prof + Eset Smart Security 4.0.474.0. databáze 20100118.

můžeš použít třeba ntp.nic.cz

Časový server provozovaný sdružením CZ.NIC má v hierarchii NTP serverů úroveň stratum 1, což znamená, že je přímo připojen ke zdroji přesného časového signálu – v případě NTP serveru sdružení CZ.NIC jde o GPS Trimble Acutime Gold.

To su tie skvele aplikacne firewall (vid odpoved kmochna). Odinstaluj ten aplikacny dementizmus a pouzivaj Windows firewall, ten blokuje prichodzie poziadavky presne tak ako to ma firewall robit, a nepyta sa ta na hovadiny.

P.S. ked chces vediet kto pocuva na patricnom porte, tak pouzi prikaz netstat s patricnym parametrom (help je netstat /?)