Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozhodnuti: Novy PC? / Dokoupeni komponentu ?

Resim ted problem se svym PC...
Nejakou dobu uz sleduji ze mi odchazi muj CRT monitor (strasne z nej boli oci a pri prohlizeni www s bilym pozadim strasne zari, ikdyz snizim kontrast a pod)
Chci si tedy poridit novy nejaky LCD monior do 4000,- (Jaky?) ale s tim by jsem musel koupit novou GrafKartu do 2000,- (jakou ?) jelikoz bylo odskouseno (v PC prodejne) ze rozliseni na 22' monitoru (LG W2243T) nepodporuje tudiz musi byt mensi a nevypada to moc dobre.

Deska: Asus M2NPV-MX
Procesor : oznaceni uz ani nevim ale 1,8GHz (socket AM2 :-()
Grafika : integrovana na desce
RAM: 2x1GB aDATA 800MHz
Zdroj: 350W

Mam tu ale problem:
Doma mam GrafKartu (nejakou starsi nVidii s pasiv chlazenim) ale kdyz jsem ji dal do PCI-E slotu tak se nespusti (ted jedu na integr), ikdyz jsem v BIOSU prepl grafiku z On the board na PCI-E slot. Tak nevim jestli nahodou neni treba PCI-E slot spatny.. a ja jako klasicky uzivatel nevim jak to mam zjistit a proto nechci nakoupit GK a monitor a nakonec mi nepujde v desce slot.
Jedna se mi hlavne o penize.. pokud jen vymenim Monitor a GK dam do toho cca 6000,- pokud vsak budu nucen vymenit i desku tak to bude vice..

Predem diky za Rady a pripominky

Nechces koupit novou grafiku ani nemas moznost tu starou vyzkouset... Tomu rikam problem a zacarovany kruh.

Napada mne posledni reseni - zkusit to u nekoho soupnout do druheho PCIE x16 slotu. Predpokladam, ze jsi kartu zkousel vytahnout a znovu vratit.

Fungovala ta karta? Nebo odkud ji mas?

Ja nerikam ze nechci koupit grafiku.. na hore pisu jakou grafiku kdyz tak koupit.. Grafiku jsem skousel vytahnout zapojit a furt dokola.. nenabehla..
Holka ma PC aspire a po zaruce cca pul roku ji zacal PC hazet na monitoru svisle pruhy runych barev.. nevedel jsem co s tim.. svagr trval na tom ze je PC zavirovane tak jej sformatoval nicmene to tim nebylo a po nainstalovani ovladacu se pruhy obevily znovu..
PC jsem odnesl k typkovi co zpravuje PC a ten tu grafiku vytahl s tim ze je spatna tak at jede na Integrovane.. Pozdeji si holka sehnala od stryce tu 7600GS (pry je nova ale v krabici nebyla) tak jsem ji dal k ni do PC a cca 14dni bezela bez problemu a pak zaclo to same co u minule. Tak jsem ji vzal domu a chtel odzkouset ve svem PC jenze me se ji nedari ani spustit..

Plomba nemá na záruku vliv. Je to dáno zákonem. Asi by mě pěkně sralo, kdybych nemohl vlézt dva roky do PC a kvůli nové komponentě letět do krámu, ať mi to někdo nacpe dovnitř. U takovýho prodejce bych PC nekoupil. Vůbec bych si hotový PC nekoupil.

Tak si to nech namontovat v obchodě tu grafárnu a vyzkoušet s monitorem, tím pádem zjistí jestli slot jede. Jestli nehraješ hry můžeš sehnat nějakou 8400gs za 800kč

a poradite mi nejakou grafiku na ktere si zahraju i nejake hry cca do 2tis? nepotrebuju hrat GTA4 na full ale hlavne neco at na tom jde.. ted mam tu Integr 128 a myslim ze Vse bude lepsi nez ona. na Warcraft 3 co ted parim 4h denne to stacit bude

Tak tohle je nejspis nejproblematictejsi deska, jakou jsem v pazourach drzel. Zkusil bych jinou dedikovanou grafiku (v BIOSu nic vypinat nemusis - integrovany shit by se mel zasunutim karty do PCI-E vypnout). Rozhodne na tomto potratu upgraduj BIOS (z jeho naslednym resetem)! Mohlo by se to pak "chytnout".