Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení PC -> TV HDMI - spoždění obrazu

Dobrý den,

poprosím vás o radu, ale jelikož mé vyjadřování není skvělé, některé věci popíši tak, abych si byl téměř jistý že mě pochopíte.

Koupil jsem si LCD TV Samsung, a rozhodl jsem se že místo DVD budu přehrávat filmy z PC a v prodejně (elektroworld) mi poradili, ať koupím kabel "HDMI to DVI". Zkrátka v počítači ho zastrčím do grafiky (ten novější digitální výstup, jiný tam není) a do televize do slotu HDMI. Na PC nastavím rozšířit plochu i na TV. Vše se zobrazí, ale obraz se zobrazuje zpožděně, odhaduji o půl sekundy, spíše trošičku méně. Takže při koukání na film je to značně nepohodlné.

V manuálu žádná rada tohoto problému není. Jen mě napadá, jestli to nemá na svědomí délka kabelu 7,5 metrů.

Jinak vlastním:
WIN XP SP3
2,31 GHz, Ram 2GB
Grafika: Nvidia GeForce 7900 GS
TV: Samsung LE40B650

Předem vám moc děkuji za radu a věřím že znáte odpověď.

Aha takže jsem zkoušel zkrz tu ikonku v try a vše je stejně nastaveno v dualwiew i v klonu až na rozlišení. Při klonu je na TV stejné rozlišení jako na monitoru. Tak jsem tak nastavil i při dualwiew a obraz zpožděný není. Je to zvláštní že větší rozlišení to takto zpožďuje. (původní rozlišení 192x1080 a přendal jsem ho na monitorové rozlišení 1680x1050)
Sice to není fulHD ale lepší než nic, ještě ten zvuk vymyslet.