Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mailem-formát dokumentu

Ahojky přátelé.Vytvořila jsem si životopis ,text s fotem, v openofice org 2.2,uložilo se mi to v odt.formátu,poslala jsem to mailem,ale adresát to nemůže otevřít.
V jakém formátu,mimo pdf,mohu posílat doc. mailem?Díky moc
Upravená veľkosť písmen. (los)

op.off. už má verzi přes 3 - chlubí se právě vyšší kompatibilitou s ms office.
pokud někomu (úřadu / zaměstnavateli) něco posíláš, nepočítej s tím že přečte cokoli mimo ms office, ještě tak ten .pdf - přitom oo umí ukládat do obou formátů.

dokument se posílá jako příloha, v mailu jen popíšeš oč jde. v tom případě je naopak formát .pdf nejlepším řešením.

pokud jsi však "chtěla mít hezký" i samotný mail a vyráběla jsi ho v nějakém office, není to vůbec dobrý nápad.
druhá strana jednak nemusí být na takové "ozdobné" formátování zvědavá, můžou mít nastavený systém tak že se zobrazuje jen prostý text (jako v notepadu/poznámkovém bloku), a když mluvím za sebe - u mě znamená takový mail naprosté mínus: uživatel neumí používat kancelářské nástroje správným způsobem, jeho úsilí bude neproduktivní a pro příjemce spíš obtěžující nebo mu bude komplikovat život.

edit: no vida, rozepisuju se tu o mailových hrůzách, které mi ve fabrice chodí od našich kancelářských krys, a tu se objeví .bmp obrázek.
win xp už 8 let umí ukládat prinscreeny do .png - je to objev pro mnoho dětí i jejich učitelů, kteří mají práci s pc ve škole. a alt+printscreen se mi dostal i do podpisu.